Hronika

[ Izvor: Nova.rs ]

05. 04. 2022. 11:19 4

Uhapšena još dva policijska šefa i biznismen

Načelnik PU Novi Sad Slobodan Malešić uhapšen je noćas oko dva sata zbog zloupotrebe službenog položaja, a on je priveden u akciji zajedno sa još dva policijska šefa i jednim biznismenom iz Prijepolja, piše Nova.rs.

Kako se navodi, sem Malešića privedeni su načelnik OKP PU Prijepolje Lj. S., šef odseka za korupciju Užice, ali i biznismen Dženan K., vlasnik firme koja poseduje kamione.

Firma biznimena Dženana K. bavi se prevozom građevinskog materijala, a prema nezvaničnim saznanjima, angažovana je na poslovima u vezi sa izgradnjom auto-puta, Moravskog koridora. Zasad nije poznato kakve veze ima Malešić sa pomenutim biznismenom.

Inače, Malešić je priveden na osnovu naloga Tužilaštva za organizovani kriminal, a akciju je sproveo Sektor za unutrašnju kontrolu (SUK). On je noćas najpre priveden u svojstvu građanina, a potom je označen i kao osumnjičeni.

Podsetimo, Malešić je rođen 29. jula 1976. godine u Prijepolju, a u MUP-u Srbije radi od 1995. U Upravi saobraćajne policije je proveo osam godina, gde je dogurao do zamenika načelnika Uprave saobraćajne policije.

Kad je 2014. za direktora policije imenovan Vladimir Rebić, Malešić je postavljen za načelnika Uprave saobraćajne policije, a onda je marta 2016. postavljen za načelnika PU Kragujevac gde se zadržao do polovine septembra.

Tada je postavljen za Rebićevog pomoćnika. U junu 2019. godine Malešić je unapređen u čin generala policije. Od 2020. se nalazi na čelu novosadske policije.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 4

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


SPSolucija

Zoran Živković [20.02.2026.]




Video dana

Kako se gasi ovo čudo?

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati