Društvo i ekonomija
29. 03. 2025. 09:11 10
"Šta je potrebno da pritisci stanu?": Poruka studenata u blokadi
Studenti u blokadi oglasili su putem zvaničnih naloga na društvenim mrežama navodeći da su zabrinuti zbog velikog broja njihovih kolega koji su privedeni u poslednjim danima.
- Sve je započelo pretnjama emitovanim na svim nacionalnim frekvencijama izrečenim od strane pojedinca čija funkcija po Ustavu treba da izražava jedinstvo Republike. On je pozvao tužilaštvo i policiju da postanu represivniji nego pre, primenjujući silu i pravo selektivno. Na izrečene pretnje, reagovao je veliki broj tužilaca i sudija. Policija je prvo primenila prekomernu silu nad studentima iz Novog Sada koji su mirno protestovali ispred Skupštine grada. Usledilo je privođenje i hapšenje studenata iz Niša - navode studenti.
Oni dodaju i da se sve ovo dešavalo netransparentno i uz uskraćivanje pravne pomoći.
- Poslednji slučaj u nizu je privođenje studenta u Kragujevcu. On je priveden dok je prevozio opremu za redare. Pretnjama za iniciranje krivičnog postupka pogođeni su i studenti iz Beograda. Svesni smo da režim neće stati na ovim slučajevima. Pritisci sa kojima se studenti, ali i svi građani koji izražavaju političko neslaganje, postaju sve veći. Sada je posebno važno da stojimo solidarno i borbeno, jer dok jedan nije siguran, niko nije siguran.
Studenti su na kraju svoje izjave poručili: "Nećete nas zastrašiti".
Komentari 10
ostavi komentar