Društvo i ekonomija
13. 03. 2025. 12:13 4
MUP pritiska zaposlene, policajci sve više otvaraju BOLOVANJE
Srpska policija već godinama ima problem sa popunjenošću, a poslednjih meseci svakodnevno rade na obezbeđenju skupova koje studenti i građani održavaju u znak sećanja na 15 žrtava pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu 1. novembra prošle godine. Policajci su na svakoj raskrsnici, oko svake kolone, odredi policije nalaze se i po važnijim ustanovama ispred kojih se održavaju protesti, sa druge strane, svakodnevno obezbeđuju i posete funkcionera, a sve to se odrazilo na stanje u Ministarstvu unutrašnjih poslova.
Prema nezvaničnim saznanjima Nova.rs, učestali protesti utiču i na ljudstvo u MUP Srbije, te su pojedini policajci koji su na odmorima, pozvani da se vrate na posao.
- MUP je počeo da ukida odmore ljudima i da ih zove da se vrate. Zbog toga mnogi, koji više ne mogu da izdrže, odlaze na bolovanje, jer po zakonu nadređeni ne mogu da ih zovu na radno mesto dok god je bolovanje otvoreno - objašnjava sagovornik portala Nova.rs iz MUP Srbije.
Policija je, uz svoje redovne dužnosti, praktično svakodnevno vanredno angažovana od 3. novembra prošle godine, kada je došlo do nereda na protestima u Novom Sadu.
Od tada se broj mesta gde su se održavale blokade i protestne šetnje stalno povećavao, a zbog negodovanja javnosti zbog učestalih napada na studente i naletanja kolima na njih, vlast je morala da angažuje policajce da obezbeđuju i te skupove.
Uz sve to policija sada mora da obezbeđuje i kamp "studenata koji hoće da uče" koji održavaju svoje proteste u Pionirskom parku u Beogradu.
Prisutan je veći broj policije, pogotovo zbog učestalih koškanja između građana.
Komentari 4
ostavi komentar