Društvo i ekonomija
04. 03. 2025. 07:33 2
Skočile cene KURIRSKE SLUŽBE u Srbiji
Neke kurirske službe odlučile su da dobrano podignu cene svojih usluga, pa je tako jedna Beograđanka za povrat jakne koju je kupila na sniženju, i to onlajn, morala da plati čak 650 dinara!
- Šokirala sam se, ta jakna nije teža od 500 grama, ali kurir kaže da po najjeftinijoj tarifi naplaćuju samo kad se šalju sitnice koje sigurno imaju manje od 500 grama kao što je koverta. Tako sam ja kupila jaknu koja mi ne odgovara, pa sam na kraju dala kuririma više od 1000 dinara ni za šta! - kaže Beograđanka za Telegraf.rs.Kako kaže za Telegraf Biznis, kurir joj je pokazao i novi cenovnik i istakao da nije jedina koja se buni: do 500 grama - 462 dinara, od 500 grama do 2 kilograma - 650 dinara. Cene u drugim kurirskim službama razlikuju se u oko 100 dinara, s tim da će, poznajući i prateći tržište i konkurenciju, verovatno svi odreda podići cene.
Inače, neke kurirske službe u regionu i svetu takođe su znatno podigle cene dostave, što kupcima dodatno poskupljuje onlajn kupovinu i vraćanje robe. Na primer, u Hrvatskoj cena dostave unutar zemlje kreće se od 4,5 do 7 evra, dok je za pakete teže od 2 kg potrebno izdvojiti i do 12 evra. Povrat robe u mnogim slučajevima kupci plaćaju sami, osim ako trgovac ne nudi besplatnu zamenu.
Komentari 2
ostavi komentar