Društvo i ekonomija
15. 02. 2025. 17:42 7
Vučić postao Studentić: Kako je jedno selo "promenilo" ime
Talas pobune koju predvode studenti preplavio je u potpunosti Srbiju i njihovim marševima do Kragujevca proširio se po celoj zemlji, pa je u duhu te želje za promenama jedno selo promenilo ime. Selo pod imenom Vučić u Rači kragujevačkoj postalo je Studentić.
Korisnici društvenih mreža svakodnevno objavljuju primer kako su studenti svojim protestima i marševima širom zemlje da bi na Sretenje stigli u Kragujevac oslobodili građane apatije i pokrenuli ih u namerama da se na slažu sa postupcima sadašnje vlasti, koji oličava predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Tako su i na društvenoj mreži X osvanule i slike na kojima se vidi kako građani koji podržavaju studente menjaju tablu sa imenom sela Vučić, udaljenog 30 kilometara od Kragujevca.
Oni su ga preimenovali u Studentić.
Uz slike o promeni imena sela okačena je poruka da je na "plenumu jednoglasno odlučeno da se usvaja zabrana Vučiću, fikusu, i ministrima i uz svete studente koji nas vode do slobode“.
U Srbiji se danas na Sretenje, na Dan državnosti, održavaju dva paralelna skupa sa suprotnim porukama. Prvi pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje“ organizuju studenti koji su se iz svih krajeva zemlje skupili u Kragujevcu tražeći ispunjavanje svojih zahteva zbog kojih su već mesecima u blokadi svi državni fakulteti, dok drugi, neku vrstu kontramitinga u Sremskoj Mitrovici organizuje vladajuća Srpska napredna stranka.
Komentari 7
ostavi komentar