Društvo i ekonomija
17. 12. 2024. 15:30 0
UNS traži da Skupština Vojvodine novinarima omogući izveštavanje sa sednica
Udruženje novinara Srbije (UNS) zatražilo je od Skupštine Vojvodine da omogući novinarima, snimateljima i fotoreporterima da prate skupštinsku sednicu iz sale.
Novinarka novosadskog portala „021“ Dragana Prica Kovačević rekla je za UNS da je medijima danas bilo omogućeno da snime samo prvih 15 minuta sednice Skupštine Vojvodine na kojoj se, kako je navela, donose važne odluke za sve građane pokrajine, među kojima je i budžet.
- Dozvolili su ulaz samo fotoreporterima i snimateljima. Ušla sam i ja jer za portal 021 i snimam i fotografišem, ali nam je posle 15 minuta obezbeđenje reklo da napustimo salu. Nismo želeli da izađemo jer smo želeli da javnost obavestimo o tome šta se dešava u Skupštini, međutim, oni su nas izgurali napolje - rekla je Prica Kovačević za UNS.
Kako je dodala, novinari nakon toga neko vreme nisu mogli ni da napuste zgradu Skupštine jer su vrata bila zaključana.
Rekla je da novinari inače imaju Pres salu u Skupštini Vojvodine iz koje mogu pratiti zasedanje, ali se iz nje može videti samo predsedavajući, kao i ishod glasanja.
- Danas i prethodnih dana u Skupštini Vojvodine dešavaju se važne stvari i donose važne odluke i novinari žele da isprate šta se sve dešava u sali. To nam je bilo onemogućeno - rekla je Prica Kovačević.
UNS je naveo da je neophodno omogućiti slobodno izveštavanje kao i da niko nema pravo da novinarima onemogućava prisustvo i snimanje, naročito na događajima od značaja za celokupnu javnost.
Komentari 0
ostavi komentar