Društvo i ekonomija

Direktno.rs [ Izvor: Mediji ]

11. 08. 2024. 18:37 28

Kraj blokade, Dragan Simović pušten na slobodu: Na ulice izašli Valjevci i Čačani (VIDEO)

Nakon jučerašnjeg protesta protiv iskopavanja litijuma građani su se okupili ispred Vlade Srbije zbog hapšenja aktivista na blokadama kojima je određena kazna zatvora. Okupljeni građani blokiraju raskrsnicu Nemanjine i Kneza Miloša.

Ekološki aktivista Dragan Simović iz Srednje Dobrinje pušten je posle saslušanja u policiji, saznaje N1.

Simović je ranije u toku dana pozvan na informativni razgovor zbog učešća u protestu ekoloških organizacija.

Čačani se okupili kod spomenika Stepe Stepanovića

Nekoliko desetina Čačana okupilo se večeras oko 19:30 časova sa zahtevom da se odmah oslobode svi uhapšeni aktivisti.

Oni kažu da vlast trenira strogoću nad nedužnim narodom i hoće po svaku cenu da progura projekat 'Jadar'.

Valjevci se okupili ispred tužilaštva

Građani Valjeva okupili su se ispred tužilaštva u ovom gradu u znak protesta, a nakon informacije da je uhapšen njihov sugrađanin, advokat i jedan od organizatora protesta protiv kopanja litijuma u Valjevu Branko Ivković.

Kraj blokade raskrsnice kod Vlade Srbije

Posle dva sata organizacije "Svice" i "Ne damo Jadar" proglasile su kraj dvočasovne blokade raskrsnice Ulica Kneza Milosa i Nemanjine. Centralna raskrsnica kod Vlade Srbije blokirana je zbog zatvorskih kazni za učesnike velikog ekološkog proteata odrzanog u subotu Ivana Bijelića, Nikolu Ristića i Jevđenija Dimitrijevića.

Saopšteno je da ce advokati podneti zalbe na presude Prekrsajnog suda u Beogradu.Organizatori danasnje blokade ispred Vlade zapretili su da ce ponovo preduzeti radikalne mere ako njihove kolege ne budu pustene na slobodu do srede u podne.

"Aktivisti osuđeni zbog vređanja i napada na novinarku Informera"

Aktivisti koji su dobili kazne od po 30 i 40 dana zatvora osuđeni su zbog vređanja i napada na novinarku Informera, rekao je Zlatko Kokanović za N1.

Kokanović je dodao da aktivisti osuđeni zato što su se vezali za prugu, već da im se na teret stavlja delo vređanje i napad na novinarku Informera, što je ranije naveo i advokat osuđenih.

Kokanović: Uhašeni i Branko Ivković i Dragan Simović

Kokanović je naveo da je pored trojice aktivista koji su uhapšeni na blokadama u Beogradu, u Valjevu uhapšen i advokat i jedan od organizatora protesta protiv kopanja litijuma u Valjevu advokat Branko Ivković.

Uhapšen je i predsednik Udruženja građana "Zaštitimo Dobrinju i okolinu" Dragan Simović, naveo je Kokanović i poručio da će se sa zahtevima protesta ići do kraja.

Blokiran saobraćaj ispred Vlade

Blokirana je raskrsnica Kneza Miloša i Nemanjine i saobraćaj u ovom delu je u potunosti obustavljen.

Stotinak građana ispred Vlade Srbije

Stotinak ljudi okupilo se ispred zgrade Vlade na uglu Nemanjine i Kneza Miloša u znak protesta zbog današnje presude kojom su trojica aktivista osuđeni na 40, odnosno 30 dana zatvora zbog narušavanja javnog reda i mira

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 28

ostavi komentar
Vidi još

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Slobodni izbori

Zoran Živković [11.06.2025.]




Video dana

Nije veverica

Anketa

Da li je blokada u više gradova istovremeno dobra ideja studenata?

Rezultati