Društvo i ekonomija

Direktno.rs

09. 08. 2023. 14:32 15

SSP: Vučić "ispravio grešku" ministarke zdravlja, a zapravo vratio bolovanje na 30 dana kao do 2019.

"Po ko zna koji put pokazalo se da u Srbiji postoji samo jedna institucija, predsednik države koji je obavestio javnost da će se bolovanje bez izlaska na komisiju skratiti sa 60 na 30 dana, a ne baš na šokantnih 15 dana, kako je dobila zadatak da prethodno najavljuje i priprema javno mnjenje ministarka zdravlja Danica Grujičić", istakao je Danijel Raspopović, član Resornog odbora za zdravstvo Stranke slobode i pravde i specijalista ortopedske hirurgije sa traumatologijom, čiju izjavu prenosimo u celosti.

"Po ustaljenom šablonu u kome se Vlada Srbije i premijerka Ana Brnabić ne pitaju ama baš ništa, ministarka zdravlja Danica Grujičić pristala je na sporednu, epizodnu ulogu da šokira stručnu javnost i građane najavom da će se bolovanje skratiti na maksimalnih 15 dana i pri tom, optužila svoje kolege, izabrane lekare da masovno otvaraju i zaključuju lažna bolovanja.

Onda se u javnosti pojavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji je, sedeći pored Ustavom nadležne premijerke koja je ćutala, velikodušno saopštio da su navodno prihvaćene kritike javnosti i praktično priznao da je predlog ministarke zdravlja loš, a da će se bolovanja zbog zloupotreba ipak skratiti, ali na maksimalnih 30 dana bez izlaska na komisiju.

Sada treba očekivati da se lekarka i ministarka Grujičić javno pospe pepelom i prizna da se ne razume u zdravstveni sistem i još i zahvali Vučiću što je pored svog posla, radio i njen posao. Kao i premijerka Brnabić, čiju funkciju takođe svakodnevno obnaša i koja zato ni pojma nema da je dve tokom njenog takođe premijerskog mandata do 2019. bolovanje bez komisije isto trajalo 30 dana u vreme ministrovanja Zlatibora Lončara, odnosno da je 2019. podignuto sa 30 na 60 dana bez komisije, a sada zapravo samo vraćeno kako je bilo do 2019. godine", zaključio je Danijel Raspopović.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 15

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Zatrebaće

Anketa

Da li je težak poraz Viktora Orbana na izborima očekivan?

Rezultati