Društvo i ekonomija

Direktno.rs

09. 01. 2023. 07:00 19

Čovek iz BIA, oči i uši vlasti, kontroliše policajce!

Goran Colić, sada već bivši visoki rukovodilac Bezbednosno-informativne agencije, koji je dve godine kao predstavnik navijača sedeo u Skupštini FK Partizan, i to u vreme kada je tribinama rukovodila ekipa Aleksandra Stankovića - Saleta Mutavog, u kojoj je bio i Veljko Belivuk poznatiji kao Velja Nevolja, sa pozicije zamenika načelnika Sektora za unutrašnju kontrolu kontrolisaće koji je policajac i u kojoj meri prekršio zakon!

Colića je "u paketu" sa još nekoliko pripadnika BIA, u MUP doveo Bratislav Gašić, od kraja oktobra ministar unutrašnjih poslova, koji je pre toga skoro pet i po godina rukovodio srpskom tajnom policijom.

Pre nego što je Gašić preuzeo BIA, Colić je u decembru 2014. godine, kako je svojevremeno pisao NIN, na predlog Novaka Nedića, u to vreme ali i sada generalnog sekretara Vlade Republike Srbije, kao predstavnik navijača izabrna u Skupštinu crno-belih.

Na tom mestu bio je dve godine, do kraja 2016. godine, a NIN je takođe objavio da je Colić bio i na sahrani Aleksandra Stankovića, ubijenog 13. oktobra 2013. godine u Bačvanskoj ulici u Beogradu. Ovaj nedeljnik je naveo da su se tada od vođe "Janjičara" oprostili i njegov najbliži saradnik Belivuk, kao i generalni sekretar Vlade Novak Nedić.

U karijeri mu je bila posebno značajna 2014. godina (ista ona kada je postao član Skupštine crno-belih) jer je bio jedan od dvojice pripadnika BIA koji su, posle predaje, izveli iz aviona narko-bosa Darka Šarića, ali je i dopratio u Srbiju lidera radikala Vojislava Šešelja nakon odsluženja zatvorske kazne u Hagu.

Nedeljnik NIN je svojevremeno objavio da je upravo Colić na protestima "jedan od pet miliona" koji su počeli 2018. godine bio oči i uši vlasti, kao i da je imao značajnu ulogu tokom julskih protesta 2020. godine.

Proteklih godina važio je za čoveka od poverenja Bratislava Gašića koji ga je postavio na mesto načelnika Pete kontraobaveštajne službe, poznate i kao "elitne uprave", "agencije u agenciji", "policije u policiji", zadužene za kontraobaveštajnu zaštitu državnih organa, predsednika Srbije.

Upravo dok je Colić rukovodio ovom upravom, Narodna stranka je optužila pripadnika Pete uprave da je pretukao jednog njihovog člana.

- Državna bezbednost je stavljena u drugi plan, kadrovska struktura je takva da se favorizuju rođačka i stranačka zaposlenja. Bave se više time šta radi opozicija, novinari, intelektualci, bave se odnosima unutar vladajuće stranke, a poslovi koji se tiču državne bezbednosti su u drugom planu - rekao je u septembru 2021. Zdravko Ponoš, u to vreme potpredsednik Narodne stranke.

Ni te optužbe nisu zasmetale Coliću, ostao je na položaju. Kao neko ko je rukovodio "policijom u policiji" sada je postavljen na funkciju u MUP-u sa koje bi srpsku javnu bezbednost trebalo da očisti, možda od kriminogenih, a možda od nepodobnih kadrova.

Coliću je društvo među navijačima, članovima Skupštine Partizana, pravio i Nenad Vučković Vučko, koji je početkom "mandata" bio pripadnik Vojske Srbije, da bi juna 2016. godine jednu uniformu zamenio drugom, tačnije prešao je u Žandarmeriju, policijsku jedinicu.

NIN je u tekstu objavljenom u martu 2021. godine naveo da je aktuelna vlast upravo preko Nedića, Colića i Vučkovića kontrolisala dešavanja na tribinama. Ne treba zaboraviti da je upravo u to vreme na Partizanovom jugu, stvorena jedna od najjačih kriminalnih grupa na ovom prostoru - klan Veljka Belivuka.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 19

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Briselski pogled

Zoran Živković [10.03.2025.]




Video dana

Meda planinar

Anketa

Podržavate li akciju bojkota trgovinskih lanaca?

Rezultati