Tenis

Direktno.rs

08. 01. 2021. 12:01 0

Poslušali i Đokovića, "oko sokolovo" na AO u Melburnu

Linijske sudije će na ovogodišnjem Australijan openu od 8. do 21. februara zameniti tehnologija baš kao što je predlagao Novak Đoković pre nekoliko meseci.

Svetski reket broj jedan je govorio tokom 2020. godine da tenis mora da se modernizuje, da je sistem "oko sokolovo" mnogo bolji i precizniji od linijskih sudija, a to se u početku nije svidelo mnogima, ponajviše Rodžeru Federeru koji je bio za "old fešn tenis".

Ipak, organizatori prvog Grend slema 2021. u Melburnu doneli su odluku da na mečevima nema linijskih sudija kako bi se smanjio rizik od pandemije koronavirusa. Umesto njih, taj posao će obavljati "oko sokolovo" na zadovoljstvo srpskog tenisera koji će braniti titulu u Asutraliji.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Blokader

Zoran Živković [07.07.2025.]




Video dana

Lift za mačke

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati