Ostali sportovi

[ Izvor: Sportklub ]

19. 08. 2022. 21:51 2

Vaterpolisti Srbije poraženi u finalu Svetskog prvenstva

Vaterpolisti Srbije, momci do 18 godina, posle trilera i peteraca, poraženi su od Mađarske sa 16:15 (4:2, 1:2, 3:2, 3:5, 5:4). Bronzanu medalju je osvojila selekcija Španije, koja je posle velike borbe i neizvesne završnice pobedila Holandiju sa 13:11. Golove za Srbiju, postigli su: Aleksandar Kovačević tri, Marko Dimitrijević, Nikola Kojić, Bogdan Gavrilović po dva, Viktor Urošević i Bogdan Breščanski po jedan. Najefikasniji u sastavu Mađarske, bili su Akos Nađi sa tri, Rolans Gast i Peter Salai sa po dva gola.

Mađarska je vidno rasterećenije počela meč. Uz kvalitet koji poseduje, uz pritisak koji su plećima nosili izabranici Uroša Stevanovića, koji su želeli pred svojim navijačima da stignu do trona, Mađari su posle prve deonice vodili sa 4:2.

Mađarska je povela sa 5:2, ali je Srbija uz veliku podršku sa tribina, uz daleko bolju igru u oba smera, uspela da stigne do 4:5. Stigla je Srbija i do 6:6, ali je uoči poslednjeg kvartala, Mađarska vodila sa 8:6.Na pet minuta pre kraja utakmice, Srbija je stigla do 9:9 i bilo je jasno da sledi rat nerava. Mađarska je povela sa 10:9, Srbija stigla do 10:10. Mađarska je preko Lajnvebera stigla do 11:10, a izjednačenje je doneo Nikola Kojić.
Do kraja je ostalo 80 sekundi. Mađarska je izgubila loptu, Božović je pogodio prečku. Mađarska je ponovo izgubila loptu, a Srbija imala 18 sekundi za poslednji napad, ali Kojić nije uspeo da zatrese mrežu.

Usledio je penal rulet. Božović je bio siguran, siguran je bio i Gast. Urošević je bio precizan, precizan je bio i Nađ. Kovačević je bio siguran, siguran je bio i Salai. Stanić nije uspeo da zatrese mrežu Mađarske, Lajnveber jeste mrežu Srbije. Kojić je vratio nadu, a Bede je ugasio.

U meču za peto mesto, Hrvatska je pobedila Italiju sa 12:10, dok je u meču za sedmo mesto, Grčka pobedila Crnu Goru sa 9:3.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 2

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Savet

Zoran Živković [11.07.2025.]




Video dana

Trik za zgibove

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati