Košarka
13. 02. 2026. 15:28 0
Miško Ražnatović OBEĆAO: Može li Partizan da raskine ugovor sa Osetkovskim?!
Prema rečima košarkaškog agenta Miška Ražnatovića, Dilan Osetkovski bio je na korak do prelaska u Barselonu pre pojave slučaja o dopingu. Zbog toga ga je ponudio Partizanu, uz obećanje da ugovor može biti raskinut ukoliko krilnog centra proglase krivim.
- Mnogo interesa, Barselona sa Đoanom Penjarojom… Kada je on došao u Partizan, ja sam rekao da je sve okej i da će Osetkovski sada procvetati. On je sve uradio da Osetkovski dođe u Barselonu. Mi smo došli u završnu fazu pregovora i odjedanput se pojavljuje otvoren doping slučaj. Nisu stimulativna sredstva, nego marihuana. Našli u uzorku urina. Ja sam Barseloni tvrdio da će se proces uspešno završiti i da neće biti suspenzije. Ipak, Barselona je više nego klub i neće da se bave time, ne mogu da dozvole svojoj navijačkoj strukturi da imaju čoveka koji je kroz to prošao. Trener i menadžer veoma nesrećni, ali stigla direktiva odozgo - rekao je Ražnatović za emisiju "Super Indirektno kod Popa i Milana" na TV UNA.
Bila je to idealna prilika za beogradske crno-bele da ugrabe 29-godišnjaka, i to ispod njegove realne tržišne vrednosti. To je i učinjeno, međutim garancije da problema sa dopingom neće biti sada su pale u vodu.
- Tada se u čitavu priču uključuje Partizan. Ja Partizanu kažem, ovo je šansa. On nikada ne bi došao ovde, ali sada je prilika jer se svi boje marihuane i procesa. Ovo je šansa da ga uzmete i verovatno da cena bude povoljnija jer je teška situacija. Nisu mi verovali, ali stavili smo klauzulu da je ugovor važeći ukoliko igrač bude slobodan u doping slučaju. Isti smo dobili i ugovor je postao važeći. To je trebalo da bude jedan fantastičan posao za Partizan jer je pozicija četiri i prva petorka lige.
Dakle, pošto nekadašnji član Ulma i Unikahe nije slobodan u slučaju koji protiv njega vodi Antidoping agencija Španije, Partizan ima pravo da njegov ugovor učini nevažećim. To su reči 59-godišnjeg košarkaškog radnika. Treba očekivati da Beograđani preduzmu konkretne korake u bliskoj budućnosti.
Izabranike Đoana Penjaroje očekuje duel sa madridskim Realom u Beogradskoj areni (petak, 20.30 sati). U njemu će morati da se snađu bez Osetkovskog, pa će na poziciji krilnog centra najverovatnije igrati samo Isak Bonga i Aleksej Pokuševski.
Komentari 0
ostavi komentar