Košarka
23. 12. 2025. 13:46 0
KSS reagovao: Disciplinska kazna zbog "naša Zvezda"
U izveštaju meča 10. kola Prve ženske lige Srbije između ekipa Kraljeva i Crvene zvezde objavljenom na sajtu lige pod okriljem KSS potkrala se kapitalna greška koja je izazvala pažnju javnosti.
Naime, na zvaničnom sajtu Zvezda je oslovljena kao "naša ekipa", kao da se navijalo za crveno-bele devojke i kao da Kraljevo nije tim iz Srbije.
Takođe, u naslovu je napisan pogrešan rezultat utakmice, pošto je prema podacima sa više izvora Zvezda pobedila Kraljevo sa 120:49, a ne 103:43 kako je napisano na sajtu KSS.
U utorak se oglasio i KSS koji se izvinio Ženskom košarkaškom klubu Kraljevo i celokupnoj košarkaškoj javnosti, zbog, kako su naveli "tehničke greške prilikom objavljivanja izveštaja sa utakmice".
- Klubovi su, prema propozicijama takmičenja, u obavezi da šalju izveštaje i fotografije sa utakmica sektoru za takmičenja KSS, koji taj materijal pregleda i usklađuje, a nakon toga objavljuje na sajtu takmičenja KSS. Ovom prilikom, zaposleni u KSS nije pregledao tekst i nije ga uskladio, te je time izazvao veliku grešku i propust. Za to će mu biti izrečena odgovarajuća disciplinska mera. Još jednom se izvinjavamo za navedeni propust i očekujemo da će ovo biti dovoljno iskustvo da se ovakav propust ne ponovi - navodi se u dopisu koji je potpisao Sektor za takmičenja KSS.
U međuvremenu je izveštaj na sajtu KSS ispravljen.
Komentari 0
ostavi komentar