Košarka

Direktno.rs

02. 10. 2025. 22:37 0

Partizan pobedio Armani prosle drame: Gudurić promašio pobedu

Košarkaši Partizana savladali su Olimpiju iz Milana u Areni posle velike drame rezultatom 80:78. Marko Gudurić je imao šut za pobedu, ali ga je promašio.

Crno-beli su večeras pred svojim navijačima savladali ekipu Armanija iz Milana sa 80:78, iako su tokom treće deonice vodili i sa 20 poena razlike!

Razočaravajuća partija na premijeri nove sezone u Dubaiju bila je večeras dodatni motiv za košarkaše Partizana da pred svojim navijačima poprave utisak.

To je najpre došlo do izražaja kod Sterlinga Brauna koji je sjajno započeo duel protiv Armanija, postigavši 10 od prvih 12 poena crno-belih u ovom meču.

Na drugoj strani je Zek Ledej odmah vezao pet svojih poena, kasnije su se raspucali i Šilds i Bruks, ali kako je meč odmicao, Karlik Džons je igrao sve bolje i uz Sterlinga Brauna je večeras bio Partizanov ''motor''.

Crno-beli su kontrolisali rezultat, prvu četvrtinu su dobili sa 21:19, ali je u drugih deset minuta značajno uvećao tu razliku do ''plus 14'' u finišu prvog poluvremena, a Braun i Karlik Džons su tome doprineli sa po 13 poena.

Sjajno je Braun započeo i drugo poluvreme, vezao je odmah pet poena, a kada je Džabari Parker pogodio trojku za 53:33, izgledalo je da Partizan nezadrživo grabi ka prvoj pobedi ove sezone u Evroligi.

Tako nisu mislili gosti iz Milana, pre svih Šilds i Gudurić, zatim i Bruks i Bolmaro koji su svojim trojkama uspeli da vrate nadu svom timu u preokret.

Isak Bonga je svojom prepoznatljivom energijom uspeo da nakratko zaustavi nalet rivala, ali je u finišu trećeg kvartala Armani napravio seriju 8:1 i Partizanova prednost se od ''plus 20'' vrlo brzo smanjila na ''plus sedam'' - 69:62 na kraju treće četvrtine.

Isak Bonga i Šejk Milton su u prva dva-tri minuta četvrte četvrtine uspeli da održe tu distancu, a Bonga je na oko sedam minuta do kraja sa linije slobodnih bacanja vratio dvocifrenu razliku u korist Partizana - 75:64.

Šejvon Šilds uzvraća novom trojkom trojku sa oko devet metara, ali na drugoj strani Osetkovski pogađa za tri poena.

Međutim, spoljna linija Armanija je sve bolje funkcionisala, pa posle Šildsa i Marko Gudurić pogađa ''daleku'' trojku. To je bila čak trinaesta trojka Armanija iz 22 pokušaja!

Vratili su se Karlik Džons i Džabari Parker u igru, ali Parker pravi faul u napadu, to je njegova četvrta lična greška bila, a Ledej je sa linije penala smanjio na 78:73.

Ali, Partizan je i dalje u kontraritmu, pa u narednom napadu i Tajrik Džons pravi faul u napadu, ukupno peti, i za njega je u tom trenutku utakmica bila završena!

Nije pomogao ni tajm-aut Željka Obradovića, ali srećom po crno-bele su i gosti počeli da promašuju.

Na minut i 40 sekundi do kraja Džabari Parker je fauliran, a sa linije penala je oba puta bio precizan i Partizan je poveo sa 80:73.

Karlik Džons je zatim promašio posle prodora, Bolmaro je krenuo u kontru i uspeo da inscenira peti faul Džabarija Parkera, što je razbesnelo ne samo sve pristalice Partizana u dvorani, nego i Željka Obradovića.

Nisu protesti pomogli, a Armani je smanjio na 80:78 poenima Gudurića! Usledio je novi promašaj Karlika Džonsa, Gudurić je imao šut za pobedu, ali nije pogodio i Partizanovo slavlje je moglo da počne!

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


DemOFFkratija

Zoran Živković [01.10.2025.]




Video dana

Slabo vuče na uzbrdici

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati