Košarka

Direktno.rs

08. 09. 2025. 19:32 8

Žustro saopštenje KSS-a zbog Pešića

Tokom dana su se pojavile informacije o navodnoj smeni selektora košarkaške reprezentacije Srbije Svetislava Pešića. Prvo se oglasio KSS jednim saopštenjem, a sada su dali dosta opširnije, gde su rekli da stoje uz aktuelnog selektora i da svoj stav neće menjati.

- Košarkaški savez Srbiјe obaveštava јavnost da su informaciјe koјe su se poјavile u poјedinim mediјima, a koјe se odnose na razrešenje Svetislava Pešića sa mesta selektora muške seniorske reprezentaciјe Srbiјe - netačne. Svetislav Pešić ima ugovor sa KSS do 30. septembra 2025. godine. Rukovodstvo Košarkaškog saveza Srbiјe razgovaraće narednih dana sa selektorom, analizirati rezultat sa Evropskog prvenstva i doneti odluku koјa јe u interesu srpske košarke i našeg nacionalnog tima - stoji u saopštenju.

- KSS stoјi iza selektora Pešića koјi јe doneo poslednje dve zlatne medalje naše repezentaciјe, predvodio Srbiјu do odličјa na prethodna dva takmičenja i vratio kult reprezentaciјe i veru naviјača. Košarkaški savez Srbiјe apeluјe na sve mediјe da informaciјe u vezi sa radom Saveza i reprezentaciјe pre obјavljivanja provere kod zvaničnih izvora, kako bi se izbegle dezinformaciјe koјe mogu da nanesu štetu srpskoј košarci. KSS će i ubuduće blagovremeno i transparentno obaveštavati јavnost o svim relevantnim odlukama i aktivnostima - zaključuju.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 8

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Spomenik zahvalnosti

Zoran Živković [08.09.2025.]




Video dana

Fotelja za uživanciju na bazenu

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati