Košarka
08. 07. 2025. 18:19 0
Jokić može da zaradi skoro 300 miliona
Nikola Jokić, trostruki MVP NBA lige, može da potpiše novi supermaks ugovor kojim bi postao jedan od najplaćenijih NBA igrača. Ipak, nije isključeno i da ga odbije, a u igri su nestvarne sume novca.
Džoš Krenke, vlasnik i generalni direktor Denver Nagetsa, pričao je po završetku sezone da će Jokiću ponuditi supermaks ugovor, ali da nije siguran da će ga srpski centar zaista i potpisati.
- Sigurno ćemo mu ponuditi, nisam siguran da li će prihvatiti. Objasnićemo mu svaki finansijski parametar u pogledu potpisivanja odmah i kasnije. Uvek smo transparentni. Treba da donese najbolju odluku za sebe i svoju porodicu, podržaćemo ga u tome - poručio je tada Krenke.
Od tada su se stvari umnogome promenile u Koloradu, jer su vlasnici shvatili da ne smeju da ljute Jokića i da moraju da urade sve da mu naprave tim sa kojim bi potencijalno još jednom mogao da napadne šampionski prsten.
Zbog toga su reagovali, pa su najpre trejdovali Majkla Portera Džuniora, te doveli u zamenu Kema Džonsona, ali i Brusa Brauna, Jonasa Valančijunasa (nastavlja se saga sa Panatinaikosom) i Tima Hardaveja Džuniora.
Sada se čeka odluka Jokića. Od juče na stolu ima ponudu o novoj trogodišnoj saradnji po kojoj bi prihodovao 212 miliona dolara. Tačnije po sezoni bi zarađivao 70,6 miliona dolara prosečno.
Trenutno, prema ugovoru koji je ranije potpisao na pet sezona u vrednosti od 276 miliona dolara, znači da bi u sezoni 2027/2028 imao igračku opciju da bira da li će nastaviti sa Nagetsima.
Jokić je u prošloj sezoni vodio tim do polufinala Zapadne konferencije, a ligaški deo sezone je završio sa prosekom od 29,6 poena, 12,7 skokova i 10,2 asistencije. Ipak, zašto bi Jokić odlučio da odbije ovoliko novca? Prosto - zato što bi mogao da dobije još više!
Već narednog leta bi mogao da potpiše ugovor od četiri godine na čak 293,4 miliona dolara, prema kojem bi u poslednjoj godini prihodovao 81 milion dolara. Budžeti u NBA ligi rastu nestvarno iz godine u godinu, pa ovo ne čudi previše, ali je svakako impresivno da će zaraditi više za godinu dana manje. Koliko brzo rastu ugovori…
Da li je Jokić zadovoljan potezima Denvera? Standardno, ne priča van NBA lige i van obaveze koju ima po slovu ugovora (istog tog supermaks ugovora), te niko zapravo ne zna kako se oseća nakon svega što je urađeno tokom leta. Ipak, poneke informacije uspeju da se pojave čak i od momka koji u ovom trenutku obilazi hipodrome po Balkanu.
O tome da li je Jokić stvarno zadovoljan potezima Denvera ovog leta, pričao je poznati novinar ESPN Brajan Vindhorst u podkastu "Hoop Colective".
- Jokić se zvanično nije oglasio, barem ne na engleskom jeziku. Ali, izvori su mi iz druge ruke rekli da je Jokić veoma zadovoljan potezima Denvera - rekao je Vindhorst.
Sve ovo govori da se Nagetsi spremaju ne samo da napadnu prsten naredne sezone, već da žele da stave Jokića u poziciju da do kraja sledećeg supermaks ugovora uvek ima šansu da napadne trofej. To je jedino za šta zaista i mari Jokić koji je individualno već postavio toliko rekorda, sada želi trofeje.
Komentari 0
ostavi komentar