Košarka

[ Izvor: Mediji ]

21. 02. 2025. 21:38 0

Džikićeva Gruzija obezbedila plasman na Evrobasket

Košarkaši Gruzije pobedili su Dansku rezultatom 62:60 i plasirali se na Evropsko prvenstvo.

Ekipa koju sa klupe predvodi Aleksandar Džikić tako se pridružila Srbiji i igraće na svom šestom Evropskom prvenstvu.

Danska je bila ravnopravan rival u prvoj deonici koju je i dobila, ali je Gruzija u nastavku napravila preokret i održavala veliko vođstvo sve do završnice duela.

Tornike Šengelija je bio najzapaženiji akter duela. Upravo je košarkaš Virtusa inicirao seriju u drugoj četvrtini kojom je domaća ekipa obezbedila dvocifrenu prednost.

Šengelija je već posle prvog poluvremena imao dabl-dabl, dok su sa druge strane zakazali Ševon Šilds i Ife Lundberg.

Međutim, Danci su zaigrali mnogo bolje u nastavku i polovinom poslednje deonice su gotovo u potpunosti istopili minus. Razigrali su se Lundberg i Kevin Larsen, dok je Šengelija zaustavljen.

Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je zablistao Duda Sanadze i doneo svojoj ekipi prednost od dva poena na sedam sekundi do kraja. Danska je imala napada za produžetak ili pobedu, ali je Lundberg u poslednjoj sekundi promašio šut za tri poena.

Šengelija je predvodio Gruziju sa 19 poena i 13 skokova, a Sanadze je postigao tri poena manje.

Larsen je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 14 poena. Dva manje je dodao Tobijas Jensen, dok se Lundberg zaustavio na deset poena.

U poslednjem kolu Gruzija će putovati u Srbiju, dok će Danska dočekati Finsku.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Uređivanje medija

Zoran Živković [19.02.2025.]




Video dana

Sve smo sredili, šefe!

Anketa

Da li ćete bojkotovati najveće trgovinske lance u Srbiji?

Rezultati