Košarka
06. 02. 2025. 22:24 0
Prve reči Marine Maljković posle plasmana na Evrobasket
Košarkašice Srbije su obezbedile plasman na Evrobasket 2025, pošto su večeras u Beogradu savladale selekciju Severne Makedonije rezultatom 105:60 u meču pretposlednjeg, petog kola grupe G kvalifikacija za kontinentalni šampionat.
- Utakmica kao i svaka kada si veliki favorit, ne baš lepa za gledanje, ali uspeli smo na kraju da odigramo malo više u našem stilu. Čestitam celoj ekipi na plasmanu na EP. Srećna sam zbog kontinuiteta igranja na velikim takmičenjima. Želim da se zahvalim na lepom gestu KSS zbog obeležavanja 100 utakmica za Srbiju i meni i Saši Čađo - rekla je Maljković, preneo je zvanični sajt KSS.
Kaže da je najvažnije to što se ekipa plasirala na Evrobasket posle svega.
- Dobili smo utakmicu velikom razlikom i plasirali se na Evropsko prvenstvo i to je ono što je najvažnije.
Izabranice selektorke Srbije Marine Maljković su se sedmi put uzastopno plasirale na Evrobasket.
- Bila je puna hala, osetili smo podršku publike, bile su nam tu bivše saigračice. Čađo je postigla 100. poen na svojoj 100. utakmici. Sve kockice su se sklopile. Ostvarile smo naš glavni cilj, a to je plasman na EP. Sa nama je uvek žestoka borba, poznate smo se po tome što volimo agresivnije da igramo, nije lako igrati sa nama. Na početku nije bio naš nivo, ali smo postepeno došle do naše košarke i dale više od 100 poena - izjavila je košarkašica Srbije Jovana Nogić, koja je večeras postigla 21 poen.
Košarkašice Srbije će poslednju utakmicu kvalifikacija za Evrobasket odigrati u nedelju 9. februara od 18 sati u Koimbri protiv domaće Portugalije.
Evrobasket će biti održan od 18. do 29. juna ove godine u Češkoj, Nemačkoj, Italiji i Grčkoj.
Komentari 0
ostavi komentar