Košarka
17. 01. 2025. 08:25 0
Braun: Mogu da igram još 40 minuta, od čelika sam
Košarkaš Partizana Sterling Braun bio je zadovoljan posle važne pobede protiv Olimpije u Milanu od 90:70 u 22. kolu Evrolige.
Za trijumf ekipe Željka Obradovića bio je zaslužan Partizanov trio Tajrik i Karlik Džons uz fenomenalnog Sterlinga Brauna, koji su ukupno postigli 72 od 90 poena crno-belih.
Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Sterling Braun sa 26 poena, uz sedam skokova, Karlik Džons je zabeležio 24 poena i devet asistencija, dok je Tajrik Džons dodao 22 poena i sedam skokova.
- Mogu da igram još 40 minuta, ja sam od čelika. Sjajno, čitava utakmica je bila sjajna, ali posebno drugo poluvreme. Bili smo fokusirani u napadu i odbrani.Svima kažem, volim ovaj tim jer se borimo. Imamo sjajne trenere, neverovatne navijače. Sve je na visokom nivou - rekao je Braun.
Pogodio je pet od sedam šuteva za dva, četiri od šest za tri i sa linije za slobodna bacanja je bio bez greške.
- Ja mislim da jesam najbolji šuter. Radim na tome. Ne pada mi samopuzdanje i kada pogađam i kada promašujem. Ovo je bilo bitno, posebno pobede na gostovanjima. Asvel i Milano su nas pobedili na našem terenu, sada smo im vratili. Velika stvar je pobediti dve utakmica na strani u jednoj nedelji.
Ovo je prvi put u istoriji da je klub iz Humske pobedio kao gost dva puta u istoj nedelji.
- Neće biti poslednji put, to vam kažem - zaključio je Braun.
Komentari 0
ostavi komentar