[ Izvor: Sportske.net ]

11. 09. 2022. 14:03 0

Poljska - Slovenija: Prvi par četvrtfinala

Reprezentacija Poljske je uspela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva gde je čeka Slovenija i dokazala je da grupa u kojoj je bila Srbija i nije bila tako lagana kako su mnogi govorili. Na kraju, trećeplasirani iz grupe D gde je bila i Srbija, bolji od Ukrajinaca, drugoplasiranog iz grupe C, sa 94:86.

Rezultatska klackalica čitavog meča, Ukrajinci su se prvi put odvojili tek u trećoj deonici kada su poveli sa 59:52, ali je usledila serija od 10:0 za goste nakon čega su preuzeli vođstvo.

Ništa Ukrajincima nije išlo za rukom u poslednjoj četvrtini, Poljaci su se odvajali korak po korak, a nakon serije od 8:0 stigli su do 78:89 na tri minuta do kraja.

Ukrajinci su uspevali da pariraju, vezali su par dobrih odbrana, u poslednjih minut i po ušli sa tri poena zaostatka, a u poslednji minut sa samo dva.

Stali su Ponitka i Sloter koji su nosili tim čitav meč, Ukrajinci su imali šansu da stignu makar do izjednačenja, ali su bili nespretni u napadu, da bi na drugoj strani Sloter rešio pitanje pobednika sa linije za slobodna bacanja.

Sloter 24 poena, 5 skokova i 4 asistencije, Ponitka je dodao 22 poena i 9 skokova. Na drugoj strani Bobrov je imao 15 poena.