Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Košarka

Milan Zarić

13. 10. 2021. 20:45 0

Pao Žalgiris: Kalinić vodio Zvezdu do velike pobede

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su drugu pobedu u Evroligi, pošto su u trećem kolu, nakon furiozne igre u završnici, savladali Žalgiris sa 73:61.

Bio je to prvi meč crveno-belih u Areni posle 19 meseci i na kraju je bilo - slavljenički. U rovovskoj borbi su izabranici Dejana Radonjića uspeli da savladaju litvanskog šampiona, nošeni odličnom igrom Nikole Kalinića.

Već nakon uvodnih minuta bilo je jasno kakva nas utakmica čeka - na mali broj poena, u kojoj dominiraju jake odbrane. Činilo se da su se u takvoj igri na početku bolje snašli domaći, koji su uz huk navijača došli do velikih plus sedam u uvodnoj četvrtini - 12:5.

Međutim, finiš je pripao Litvancima. Nisu crveno-beli dugo mogli ništa da pogode, što je Žalgiris iskoristio da na prvi obavezni odmor ode sa 13:14.

Velika borba viđena je i u nastavku meča. Drugu četvrtinu je obeležila rezultatska klackalica, u kojoj je najveća prednost bila četiri poena, koju su imali gosti. No, u finišu su crveno-beli znali da odgovore, pa su sa plus dva (29:27) otišli na poluvreme.

I kao da je ta pauza prijala košarkašima Zvezde, koji su na teren izašli sa mnogo većom energijom u odnosu na Litvance. Sjajno je u tim momentima igrao Nikola Kalinić, bio je veoma dobar u odbrani i napadu, pa je na njegov pogon tim sa Malog Kalemegdana otišao na plus sedam.

Imali su crveno-beli u toj trećoj četvrtini i osam poena viška, konstantno su bili u prednosti, međutim Žalgiris je odbijao da se preda, pa je u poslednjih 10 minuta ušao sa četiri poena zaostatka.

Sve je to bio nagoveštaj drame, litvanski tim je u nekoliko navrata prilazio na minus dva, međutim Zvezda je bila ta koja je konstantno bila u prednosti, pa su navijači samo čekali kada će da prelomi meč i dođe do prve beogradske pobede u Evroligi.

I to se dogodilo u poslednja tri minuta. Prelomni trenutak je bila trojka Nikole Kalinića, kojom je domaćin otišao na velikih plus osam (66:58), odakle jednostavno Litvanci nisu mogli da se vrate. U finišu im je zakazao i šut, pa je Zvezda mirno privela meč kraju i slavila sa 73:61.

CRVENA ZVEZDA - ŽALGIRIS 73:61 (13:14, 16:13, 17:15, 27:19)

Dvorana: "Arena". Gledalaca: 7.893. Sudije: Huan Karlos Garsija, Emin Mogulkoč, Robert Viklicki.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters 11, Uskoković, Davidovac 7, Mitrović 12, Lazić, Kalinić 15, Dobrić 13, Holins 5, Simonović 3, Ivanović 3, Kuzmić.

ŽALGIRIS: Blaževič 4, Lekavičijus 11, Nibo 14, Mudiej, Kalnijetis 2, Jankunas, Lukošijunas, Milaknis, Strelnijeks 6, Kavano 8, Gifaj 11, Ulanovas 5.