Košarka
21. 07. 2021. 20:47 0
Stigao i Bulut, basketaši kompletni u Tokiju (FOTO)
Muška 3×3 reprezentacija Srbije završila je poslednji deo priprema za učešće na Olimpijskim igrama, i konačno se kompletna uselila u Olimpijsko selo.
Srpski igrači su grad Кaracu napustili u utorak, a za Beograd su se vratili Marko Savić i Stefan Кojić, uz trenere Marka Ždera, Danila Lukića i fizioterapeuta Dušana Sajića.
U ponedeljak uveče je Dušan Domović Bulut krenuo iz Beograda put Japana, a reprezentaciji se pridružio u utorak uveče u Olimpijskom selu. Ostali članovi ekipe Dejan Majstorović, Aleksandar Ratkov, Mihailo Vasić, uz selektora Gorana Vojkića, u Tokio su stigli u poslepodnevnim časovima.
Državni tim u sredu je trenirao na glavnom terenu, u terminu približnom vremenu odigravanja utakmica, a svi srpski igrači oduševljeni su uslovima. Domaćin je sagradio arenu za preko 7.000 gledalaca, ali će zbog vanrednog stanja u japanskoj prestonici biti prazna.
Srbija će u subotu odigrati prva dva duela na Olimpijskim igrama - od 12.00 časova protiv selekcije Кine (po srpskom vremenu od 5.00 sati) i od 15.25 sati (8.25 časova po srpskom vremenu) sa reprezentacijom Holandije. U istim terminima će igrati i u nedelju (Poljska, Belgija) i ponedeljak (Japan, Letonija), a poslednjeg dana preliminarne faze rival će im biti Rusija (ROC).
Posle jednokružnog bod sistema (svako sa svakim po jedan meč), odnosno sedam odigranih utakmica, dve prvoplasirane ekipe direktno će se plasirati polufinale, dok će timovi od trećeg do šestog mesta razigravati ("malo četvrtfinale") za preostala dva mesta u polufinalu.
Komentari 0
ostavi komentar