Fudbal
16. 04. 2026. 15:36 0
Strašne vesti: Poginuo čuveni golman Aleks Maninger
Nekadašnji reprezentativac Austrije stradao u saobraćajnoj nesreći.
Strašne vesti stižu iz Austrije! Nekadašnji fudbalski reprezentativac i golman te zemlje Aleks Maninger (49) poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći u okolini Salcburga, prenose brojni evropski mediji.
Kako se navodi, na pružnom prelazu voz je naleteo na njegov automobil, koji je u stravičnom sudaru potpuno uništen. Službe Hitne pomoći brzo su stigle na lice mesta, a pokušale su reanimaciju uz pomoć defibrilatora. Ipak, uprkos naporima lekara, Maninger je preminuo na licu mesta.
Aleks Maninger bio je poznat austrijski golman, koji je tokom karijere između ostalog branio za Arsenal i Juventus. Osim toga, bio je čuvar mreže Fiorentine, Espanjola, Torina, Bolonje, Sijene i Udinezea, a na kraju karijere nosio je i dres Augzburga i Liverpula, gde se penzionisao 2017. godine.
Komentari 0
ostavi komentar