Fudbal
05. 02. 2026. 12:49 1
Bora Čorba o Zvezdi i Bariju: Pomahnitali voz i brod ludaka
Tokom karijere, Bora Đorđević je napisao veliki broj pesama za Crvenu zvezdu, za koju je strasno navijao. Takođe, bio je jedan od prisutnih kada je Zvezda u Bariju osvojila titulu Kupa evropskih šampiona, sadašnju Ligu šampiona.
Kako je jednom prilikom objasnio, bio je vođa puta i pisao o tom istorijskom putu. Kolumna se u Frankfurtskim vestima zvala "Pomahnitali voz i brod ludaka".
Ovako je Bora opisao taj put:
- Teško da je bilo treznih na stadionu. Bio sam vođa puta. Značajne zalihe alkohola su još u vozu uništene uz adekvatno urlanje navijačkih pesama, tako da je na brodu pića ponestalo. Grk, vlasnik iznajmljenog trajekta, napravio je užasnu grešku i nije dozvolio alkohol na svom brodu punom žednih, mladih ljudi. To ga je koštalo obijanja šanka od strane mojih zemljaka Čačana. Taman sam legao u kabinu malo da se odmorim, kada su me probudili i doneli hektolitre pića, pa se žurka nastavila - naveo je Bora.
- U samom Bariju, Italijani kao nisu dozvoljavali piće, ali su se flaše na čudesan način pojavljivale odnekud i brzo praznile. Sa ljudima se družio Zdravko Čolić i delio zadnje kapi sa svima. Na stadionu se pevalo ono Čolino "Čija je ono zvezda" - dodao je legendarni pevač.
- Kad smo postali prvaci, naravno da je bilo suza, jer su bacali neki suzavac na nas. Ali neki blag, pa sam ih zamolio lepo - hajde bacajte nešto jače, navukli smo se na bolje! Najbolji igrač Zvezde je bio Piksi. Sreća da je ušao pred kraj jer kad nam je promešao odbranu par puta, smrzli smo se od straha. I odbio je da puca penal. Kapa dole za gest. Povratak je bio trijumfalan. Najluđi su se popeli na kartke, Grk se opametio i dozvolio piće. Jedan navijač mi je sasvim ozbiljno rekao - da nismo pobedili, probušili bismo brod nasred mora. Brod je ostao ceo i uplovio u Bar - napisao je Bora Čorba u svojoj kolumni.
Komentari 1
ostavi komentar