Fudbal
20. 09. 2025. 22:23 0
Murinjo seo na klupu Benfike i odmah - pobeda
Fudbaleri Benfike ostvarili su ubedljivu pobedu od 3:0 na gostovanju protiv poslednjeplasiranog Aveša, u okviru petog kola portugalske Primeire. Ova utakmica bila je posebna jer je označila povratak legendarnog Žozea Murinja na klupu lisabonskog velikana, prvi put posle tačno 25 godina!
Murinjo je pre samo dva dana i zvanično preuzeo kormilo Benfike, a već u subotu je debitovao na klupi u takmičarskom meču. Njegov trenerski povratak bio je uspešan, a Benfika je bez većih problema opravdala ulogu favorita.
Strelci za tim iz Lisabona bili su talentovani Ukrajinac Georgij Sudakov, koji je otvorio seriju pogodaka, potom je Vangelis Pavlidis bio precizan sa bele tačke, dok je konačnih 3:0 postavio hrvatski napadač Franjo Ivanović.
Ovom pobedom, Benfika je nastavila odličan niz, pa iz pet kola ima četiri pobede i jedan remi, uz gol-razliku 10:2. Trenutno zauzima drugo mesto na tabeli, između svojih najvećih konkurenata - Porta i Sportinga.
Komentari 0
ostavi komentar