Fudbal
20. 05. 2025. 08:34 0
Noćna bomba: Vraća se Klop
Bivši menadžer Liverpula Jirgen Klop vraća se trenerskom poslu, iako je najavljivao potpuno drugačije. Kako prenose italijanski mediji, Klop je dogovorio saradnju sa rimskom Romom!
Klopp se nakon osmogodišnjeg mandata u Liverpulu povukao iz trenerskog posla i preuzeo funkciju šefa globalnih fudbalskih operacija Red Bula, koji kontroliše funkcionisanje svih kompanijskih klubova širom sveta.
Navodno u ugovoru ima klauzulu u slučaju prilike da bude selektor Nemačke, međutim, italijanska "La Stampa" je u ponedeljak veče prenela senzacionalne vesti.
One kažu da je nemački stručnjak dogovorio preuzimanje Rome i pristao da se ne iznenađenje svih vratiti trenerskom poslu. Klop će Romu preuzeti od legendarnog i vremešnog Klaudija Ranijerija, koji je pristao da preuzme Romu ove sezone kako bi je spasao posle užasnog starta sezone.
Pristao je da vodi svoj voljeni klub samo do kraja sezone i doveo je do pete pozicije i borbe za četvrtu koja vodi u Ligu šampiona, pred poslednje kolo Serije A.
"La Stampa" piše da će Ranijeri ostati u klubu kao svojevrsni savetnik Klopu, a sve kako bi nemačkom treneru bilo lakše u novoj državi i ligi. Klopu će to biti debi u Seriji A, nakon što je bio veoma uspešan u Nemačkoj i Engleskoj.
Isti izvor navodi da je Klop u nedelju, 18. maja u 22:57, dao svoj pristanak predsedniku Denu Fridkinu, nakon što je "vučica" savladala Milan u derbiju Serije A.
Pregovori su trajali veoma dugo, a Klopu su obećana velika pojačanja i uz njegov dolazak, stići će i brojni igrači koji bi Romu trebalo da učine konkurentnom u borbi za titulu.
Komentari 0
ostavi komentar