Fudbal

Direktno.rs

02. 03. 2025. 17:55 1

Zvezda razbila IMT: Istorija je ispisana

Aktuelni prvak Srbije savladao je IMT sa 4:0 u meču 25. kola Super lige, a meč će ostati upamćen po debiju mladog golmana crveno-belih Sava Radanovića koji je sa 16 godina i dva dana postao najmlađi debitant u istoriji Zvezde i srpskog fudbala.

Na prvu intervenciju u seniroskom fudbala najmalađi debitant u Zvezdinoj istoriji Savo Radanović nije dugo čekao. Igrao se treći minut, Kembel je pokušao, a mladi čuvar mreže bez poteškoća odbranio njegov udarac.

Brzo je Zvezda zagospodarila terenom "Marakane" i imala najbolju moguću priliku da povede u 10. minutu. Milson je prilikom karakterističnog prodora po levoj strani faulira, dosuđen je penal, ali je najbolji strelac lige Šerif Endiaje slabo šutirao i omogućio iskusnom čuvaru mreže IMT-a Goranu Vuklišu da mu zaustavi udarac sa "bele tačke".

Nastavio je tim trenera Vladana Milojevića da pristika i to mu se isplatilo deset minuta kasnije. Karidanalnu grešku prilikom prijema lopte načinio je defanzivac "traktorista" Batis i dozvolio Aleksandru Kataiju da mu je ukrade. Zvezdin kapiten je brzo reagovao i uposlio Jovana Šljivića koji postiže vodeći pogodak za crveno-bele.

Bili su gosti blizu izjednačenja u 34. minutu kada je raspoloženi Kembel snažno šutirao iz slobodnog udarca, a lopta zakačila prečku Radanovićevog gola.

Lako je moglo biti i 2:0 pre odlaska na odmor. Štoper domaćina Andrej Đurić šutirao je glavom, ali je lopta izbačena u poslednji čas sa gol-linije.

Ono što nije u finišu prvog, Zvezda jeste već u prvom minutu drugog poluvremena. Levi bek domaćina Anan uputio je centaršut, usledio je karambol u petercu gostiju, a nesrećni štoper IMT-a Marko Jevtić poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Nije ovo bio dani Šerif Endiajea. Imao je Zvezdin centarfor priliku u 61. minutu, ali mu je Vukliš još jednom odbranio. Usledila je velika greška levog beka domaćih Anana, ali je gosti nisu iskoristili, jer Kur nije bio dovoljno precizan, tačnije njegov pokušaj je izblokiran.

Ako je bilo ikakve dileme oko pitanje pobednika ona je nestala 20 minuta pre kraja susreta kada su dvojica rezervista Nemanja Radonjić i Andrija Maksimović sjajno kombinovali, a ofanzivac iz Niša pogodio za 3:0.

Još jedan "golobradi" Zvezdin fudbaler Strahinja Stojković dobio je priliku u poslednjih petnaestak minuta i zauzeo svoje mesto na desnom boku.

Zablistao je i rezervni centarfor domaćih Bruno Duarte u 81. minutu kada je na centaršut Seola glavom pogodio mrežu "traktorista".

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Rekonstrukcija rekonstrukcije

Zoran Živković [28.02.2025.]




Video dana

Opasnosti prekomerne upotrebe telefona

Anketa

Da li opozicioni poslanici treba da učestvuju u narednoj sednici Skupštine?

Rezultati