Fudbal
25. 02. 2025. 17:24 7
SNS begunac odlučivao i u fudbalu: Stao uz Džajića u borbi protiv Vidića
SNS begunac Nenad Stanković, poznatiji pod nadimkom Neša "Guska", bio je prisutan na izbornoj skupštini FSS u martu 2023. i glasao je za Dragana Džajića koji je posle odustajanja Nemanje Vidića tada bio jedini kandidat za mesto predsednika Fudbalskog saveza Srbije.
Stanković se u najvišem telu FSS našao kao deo FS Regiona istočne Srbije, zajedno sa još devetoricom delegata.
Skupština Fudbalskog saveza Srbije tog 14. marta 2023. godine udomila je veliki broj političara.
Vidić je imao ozbiljne namere i želju da postane prvi čovek Fudbalskog saveza, ali je u toku izborne kampanje povukao kandidaturu zbog političkih uticaja sa više strana.
Stoga Stankoviću i ostalim delegatima na kraju nije bilo teško da postave Džajića za predsednika FSS-a.
Nenad Stanković pobegao iz Srbije
U akciji Uprave kriminalističke policije u ponedeljak, 24. februara, uhapšeno je 13 osoba u Nišu, dok se za dva nekadašnja člana Štaba za vanredne situacije se još traga - bivšim većnikom za vanredne situacije i nekadašnjim komandatom Operativnog štaba zimske službe Nenadom Stankovićem i S. Ž, članom Štaba za vanredne situacije Grada Niša.
Više javno tužilaštvo objavilo je u ponedeljak da je u Nišu uhapšeno 13 osoba zbog sumnje da su oštetili budžet Niša za 843.336.450,22 dinara i da su izvršili produženo krivično delo nesavestan rad u službi, pišu Južne vesti.
Član gradskog veća Niša Nenad Stanković (46) zvani Neša Guska osumnjičen je da je pomagao Dragani Sotirovski, bivšoj gradonačelnici Niša, i njenim saradnicima da zloupotrebama i korupcijom budžetu Niša nanesu milionsku štetu.
U njegovoj zvaničnoj biografiji piše da je diplomirao na Visokoj školi strukovnih studija za menadžment u saobraćaju i završio specijalističke studije.
Decembra 2014. smenjen je sa mesta pomoćnika predsednika Opštine Svrljig. Januara 2015. odbio je da popuni upitnike o imovinskom stanju i funkcijama koje je zatražio Lokalni antikorupcijski forum. Aprila 2017. godine Vlada Srbije ga je imenovala za predsednika Nadzornog odbora Instituta "Niška Banja". Juna 2017. godine izabran je za opštinskog većnika u Svrljigu. Stanković je bio i član SNS-a.
Komentari 7
ostavi komentar