Fudbal
04. 02. 2025. 21:50 0
Bajern završio veliki posao: Zvezda ostaje do 2030!
Fudbaler Bajerna iz Minhena Alfonso Dejvis produžio je ugovor do juna 2030. godine.
Ugovor 24-godišnjeg Dejvisa istekao bi na kraju ove sezone.
- Fonzi igra za Bajern još od svoje 18. godine i brzo je prihvatio klub. Vidimo ga kao jednu od figura nove generacije našeg tima, koja sve više preuzima odgovornost. On je ovde odrastao i nastaviće da raste sa timom - naveo je u saopštenju član uprave Maks Eberl.
Razgovori kluba i Dejvisa su se odugovlačili zbog interesovanja koje je Real Madrid iskazao za fudbalera.
- Došao sam u Bajern kada sam imao 18 godina i samo sam svakoga dana želeo da naučim najviše što mogu i da postanem jedan od najboljih na svojoj poziciji. Sada se radujem narednim zajedničkim godinama. Već sam mnogo postigao ovde, ali ima još toga - rekao je Dejvis.
On je odigrao 220 utakmica za Bajern, postigao je 12 golova uz 34 asistencija. Osvojio je pet šampionskih titula, dva Kupa i Ligu šampiona.
Za reprezentaciju Kanade odigrao je 56 utakmica i postigao 15 golova.
Komentari 0
ostavi komentar