30. 03. 2024. 20:41 0

Dortmund pobedio Bajern u Minhenu posle 10 godina!

Pobeda Borusije iz Dortmunda u okviru "Der klasikera", danas je na "Alijanc areni" bilo 0:2 (0:1).

Bajern je na startu utakmice bio nešto bolji rival, ali je u 10. minutu "pukla" kontra i Borusija je stigla do prednosti.

Brant je uspeo da doda do Adejemija, ovaj je šutirao, Ulrajh je samo dotakao loptu, ali je ona završila u mreži za 0:1.

U 23. minutu dobra prilika za Harija Kejna koji je propustio šansu iako je bio u dobroj poziciji, sa samo sedam-osam metara je glavom poslao loptu pored gola.

Mogla je Borusija do novog gola u 53. minutu kada je Nmeča šutirao sa oko 10 metara, ali je golman Ulrajh uspeo da odbrani. Još jednu šansu za goste propustio je sjajni Matsen koji je bežao svojim rivalima u kontri, ali je fudbaler Čelsija u odlučujućem momentu ostao, razumljivo, bez snage.

Na drugoj strani je Koman pretio po desnoj strani, ali je Humels bio nenadmašan večeras. Borusija je pretila samo iz kontra napada, a onda u 83. minutu je ekipa iz Dortmunda rešila pitanje osvajača titule prvaka Nemačke. Dobro je tekla akcija, sa leve strane, Ale je dodao do Rajersona koji gađa ugao Ulrajhovog gola za 0:2.

Uspeo je Hari Kejn da postigne gol u 89. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

Prošlo je deset godina otkako je Borusija slavila u Minhenu, definitivno da će ova pobeda značiti dosta i za samopouzdanje ekipe iz Dortmunda!