30. 11. 2023. 23:18 0

PAOK slavi Srbina: Gol Živkovića za osminu finala LK

Slaviće se ime Andrije Živkovića ove večeri u Solunu! Srpski fudbaler bio je strelac pobedničkog gola za PAOK na gostovanju Ajntrahtu u Frankfurtu u okviru 5. kola grupne faze Lige konferencija, čime je ovaj tim ostvario bodove vredne plasmana u osminu finala - 1:2 (0:0).

Posle mirnog prvog poluvremena, gosti su prvi načeli mrežu rivala golom Kedziore u 55. minutu, posle čega je nemački tim brzo reagovao i poravnao preko Marmuša samo tri minuta kasnije.

A onda - trenutak koji su svi čekali. Andrija Živković je u 73. minutu iskoristio odbitak posle šuta Tomasa i matirao golmana Ajntrahta postavivši konačan rezultat - 1:2.

Na taj način je Živković crno-bele iz Soluna odveo u osminu finala Lige konferencija.