07. 10. 2023. 18:34 0

Belingem kralj Madrida: Real pregazio Osasunu

Fudbaleri Reala ubedljivo su savladali Osasunu u Madridu sa 4:0 u okviru devetog kola španske La Lige.

Još jedna utakmica na kojoj je Džud Belingem pokazao zašto je plaćen 100.000.000 evra pošto je sa dva gola praktično prelomio utakmicu i odlučio pobednika.

Kraljevski klub poveo je već u devetom minutu, kada je Belingem sjajno iskoristio prazan prostor i posle lepe akcije Modrića i Karvahala primio loptu i zatresao mrežu Erere.

Nije bivši fudbaler Dortmunda stao tu, jer je u 54. minutu pokrenuo lepu akciju i posle dodavanja Valverdea u stilu pravog napadača proturio loptu ispod golmana Osasune.

Urugvajski vezista zabeležio je još jednu asistenciju, i to u 65. minutu, kada je dodavanjem razbio odbranu gostiju iz Pamplone, te uposlio Vinisijusa koji je povukao loptu i na kraju postigao pogodak.

Pet minuta kasnije, mrežu Osasune zatresao je i Hoselu posle asistencije Vinisijusa, ali se Španac nije proslavio u 84. minutu kada je njegov penal odbranio Erera.

Real Madrid je ovim trijumfom ponovo zauzeo prvo mesto u La Ligi sa 24 boda, dok je Osasuna deseta sa deset bodova.