Fudbal

Direktno.rs

19. 08. 2023. 21:10 0

Prvi veliki slalp Totenhema bez Kejna: Pao Junajted

Fudbaleri Totenhema su u derbiju drugog kola Premijer lige posle bolje igre u drugom poluvremenu savladali Mančester junajted sa 2:0.

Bio je Mančester junajted bolji rival u prvom poluvremenu meča u Londonu, ali se odbrana Totenhema na čelu sa golmanom Vikariom nekako odbranila.

Imali su gosti nekoliko dobrih šansi, uglavnom preko Bruna Fernandeša i Garnaća. Najbolju u 36. minutu, kad je Bruno morao bolje da reaguje iz prilično dobre situacije.

Mogli su "pevci" da kazne rivala već krajem prvog poluvremena, ali je Pedro Poro u 40. minutu pogodio prečku. Sa mnogo više angažovanja i želje zaigrali su momci koje sa klupe predvodi Angelos Postekoglu u drugom poluvremenu.

I to im se isplatilo već u 49. minutu, Kuluševski je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i ubacio loptu, odbrana Junajteda je nešto lošije reagovala, dovoljno da Sar zakuca loptu u mrežu Onane za 1:0.

Veliku priliku za izjednačenje propustio je samo tri minuta kasnije Antoni, koji je pogodio prečku. Ispostavilo se da gosti iz Mančestera do kraja meča bolju priliku nisu stvorili.

A Totenhem je mogao još koji put da zatrese mrežu velikog rivala i da možda i ranije reši pitanje pobednika. Da u jednoj akciji Son nije preterao sa driblinzima i da je ranije šutirao, ili da je Udogi iskoristio priliku, pa Sar i Bisuma nešto kasnije, dilema ne bi bilo.

Ipak, kad je u 83. minutu posle ubacivanja Perišića Ben Dejvis samo vrhom kopačke zakačio loptu, potom je to učinio i Martinez za autogol, Totenhem je duplirao prednost i, ispostavilo se kasnije, time je postavljeno konačnih 2:0.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Teret uspeha

Zoran Živković [09.05.2025.]




Video dana

Pazi gde staješ

Anketa

Da li će Rusija i Ukrajina postići dogovor o primirju?

Rezultati