19. 03. 2023. 15:18 1

Stanković pobedio posle DVA I PO meseca

Sampdorija je ostvarila tek treću pobedu u Seriji A ove sezone i zadržala kakve-takve šanse u borbi za opstanak.

Tim Dejana Stankovića slavio je prvi put još od 4. januara, a savladan je direktan rival u borbi za opstanak, Verona, sa 3:1.

Gabijadini je bio strelac dva gola u prvom poluvremenu, u 24. i 35. minutu, da bi gostima u nastavku VAR poništio dva gola u razmaku od četiri minuta, i to oba puta kada je mrežu zatresao Argentinac Gaić.

Verona, ipak, smanjuje preko Faraonea u 88. minutu, da bi sve dileme otklonio Zanoli, i to u osmom minutu nadoknade.

Filip Đuričić je bio u startnoj postavi domaćih, Darko Lazović u prvih 11 kod gostiju, ali su obojica zamenjeni.

Sampdorija je pretposlednja na tabeli nakon 27 kola, sa četiri boda manje od Verone i čak devet od Specije koja je u sigurnoj zoni na 17. mestu.