[ Izvor: Sportklub ]

04. 10. 2022. 23:03 0

Dominacija Napolija i crveni Tadiću, Inter siguran protiv Barse

Dva zanimljiva meča odigrana su u okviru trećeg kola u Grupi A Lige šampiona, a pobede su slavili Napoli i Liverpul. Napoli je slavio 6:1 na gostovanju Ajaksu, Dušan Tadić dobio je crveni karton na ovom meču. Liverpul je na svom terenu bio boljo od Rendžersa i pobedu upisao rezultatom 2:0. Napoli je do treće pobede u grupnoj fazi došao ubedljivo, na gostovanju Ajaksu. Ekipa iz Napulja u tri meča ima gol razliku 13:2.

Poveo je Ajaks nakon samo devet minuta igre. Šutirao je Kenet Tejlor, ali je Mohamed Kudas skrenuo loptu u mrežu gostiju iz Napolija. A onda su se gosti razgoropadili. U 18. minutu je Napoli došao do izjednačenja. Odlilnim skokom je Đakomo Raspadori ispratio centaršut upućen u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu domaćih.Gosti su u 33. minutu došli do vođstva, Đovani di Lorenco je ovoga puta bio egzekutor. A onda novi šok za domaće u 45. minutu. Pjotor Zjelinski je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora i zatresao mrežu. Tek što je nastavljeno drugo poluvreme, Raspadori postiže i svoj drugi gol na ovom meču. Igrao se 47. minut. Napoli ni tu nije stao. Već u 63. minutu gosti dolaze do petog gola. Raspadori je bio asistent, a mrežu je zatresao Kvarachelija.

Na sve muke, Ajaks je ostao i bez kapitena. Dušan Tadić je prvo zbog izuzetno grubog starta u 38. minutu dobio prvi žuti karton, a zatim i drugi u 73. minutu nakon udarca laktom.Devet minuta pre kraja – Đovani Simeone povisio je na 6:1 i potpunu katastrofu domaćih.

Inter - Barselona 1:0 (1:0)

Fudbaleri Intera pobedili su Barselonu sa 1:0 u jednom od derbija trećeg kola grupne faze Lige šampiona. Barselona je u prvom poluvremenu imala više loptu u nogama, ali nije stvorila konkurentnu priliku za gol. S druge strane, domaći tim je napadao, ali nikako nije uspevao da se izbori protiv VAR-a.

Prvi sporni trenutak zabeležen je u 23. minutu kada su proveravane dve situacije i presuđeno da je napadač Intera Korea bio u ofsajd poziciji pre nego što je defanzivac Barselone Erik Garsija igrao rukom u svom kaznenom prostoru. U 29. minutu VAR je ponovo bio protiv domaćeg tima, ovog puta opravdano je poništen pogodak Koree zbog ofsajd pozicije.

Konačno, u drugom minutu sudijske nadoknade ništa nije bilo sporno: lopta je na 20-tak metara od gola Barselone došla do turskog internacionalca Hakana Čalhanoglua usledio je precizan udarac i lopta se zakoprcala u mreži gostiju – 1:0 za oduševljenje na tribinama stadiona „Đuzepe Meaca“.U drugom poluvremenu veliki šansu za izjednačenje imao je Dembele u 61. minutu, ali je pogodio stativu. Pet minuta kasnije Barselona je uspela da postigne gol nakon centrašuta Dembelea i loše intervencije golmana Onane, loptu je u mrežu ubacio mladi Pedri. Međutim, ovog puta je VAR bio na strani Intera: naknadna provera utvrdila je da je lopta prethodno pogodila u ruku novog nadapača gostiju Ansua Fatija, pa je slovenački sudija Slavko Vinčić morao da poništi još jedan gol – ovog puta za Katalonce. I pokaže žuti karton nezadovoljnom treneru gostiju Ćaviju.

VAR je još još jednom bio naklonjen domaćem timu u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Igrači Barselone signalizirali su da je Damfris igrao rukom u svom šesanestercu, ali je nakon provere odlučeno da nije bilo ništa sporno.

Utakmica je zbog svih prekida i pauza na kraju produžena čak deset minuta ali se rezultat više nije menjao. Inter je ostvario važnu pobedu pred novi meč ovih timova za osam dana u Barseloni.Ranije tokom dana u istoj grupi Bajern je kao domaćin na Alijanc areni u Minhenu ubedljivo savladao tim Viktorije Plzen sa 5:0. Bavarci su prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova. U narednom kolu Bajern gostuje u Češkoj, dok Barselona dočekuje Inter.

Liverpul – Rendžers 2:0 (1:0)

Liverpul je do druge pobede u Ligi šampiona ove sezone došao na svom terenu. Meč je iz lože partio Stiven Džerard, nekada igrač Liverpula i menadžer Rendžersa, ali i ser Aleks Ferguson.

Igrao se sedmi minut kada je Trent Aleksander-Arnold izveo perfektan slobodan udarac sa 20-ak metara od gola. Svemu je prethodio faul Bena Dejvisa. Pretio je Liverpul sa svih strana, pokušavali su i Salah i Nunjez, ali je na golu Rendžersa apsolutno briljirao četrdesetogodišnji škotski golman Alan Mekgregor koji je samo u prvom poluvremenu imao šest sjajnih odbrana.Liverpul je do drugog gola došao u 52. minutu sa bele tačke. Nepotrebno je Leon King rukom sa leđa gurnuo Luisa Dijaza, a penal je u gol sigurno pretvorio Mohamed Salah.

Imao je Liverpul nekoliko zanimljivih prilika i u nastavku, ali rezultat se nije menjao. Čak 22 udarca ka golu imao je Liverpul. Devet u okvir gola. Rendžers je imao samo pet pokušaja, dva u okvir gola i to u samom finišu meča ali je prvo Cimikas uspeo da izbije loptu ispred samog gola, a zatim je Alison dobro odbranio svoju mrežu. Igrao se 87. minut.