Fudbal

Direktno.rs

03. 12. 2021. 09:14 0

Zbog čega je nastao čuveni obračun saigrača?

April 2005. godine doneo je jednu od najluđih scena u istoriji engleske Premijer lige. Prepuni Sent Džejms Park bio je svedok obračuna na terenu između dvojice fudbalera Njukasla, Kirona Dajera i Lija Bojera koji je nastao jer je Bojer smatrao da mu saigrač namerno ne dodaje loptu.

"Svrake" su gubile na svom terenu od Aston Vile 3:0, a zatim je krenuo nezapamćeni obračun Dajera i Bojera na terenu. O svemu je godinama kasnije svedočio Dajer koji je opisao događaje sa terena.

- Video sam ga kako ide prema meni sa 'iskolačenim' očima. Grem Sunes je s linije vikao 'ne radi to', ali Li je nastavio da ide prema meni", napisao je Dajer 2018. godine i nastavio je:

- Uhvatio sam ga za ramena i vrat kako ne bih dopustio da dođe do mene. Potom je krenuo da zadaje udarce. Pogodio me je nekoliko puta u glavu, a ja sam razmišljao: 'Ne mogu da verujem da me udara pred 52.000 ljudi. O čemu razmišlja?' Želeo sam da ga pustim da se izjurca, ali izgubio je glavu. Udario me je četiri puta. Nisu to bili jaki udarci, ali kada me je udario četvrti put odlučio sam da reagujem i udario sam i ja njega.

Bojer takođe tvrdi da je to bio trenutak ludila

- Bio je to trenutak ludila. Bilo mi je krivo na kraju. Nekad stvari odu predaleko, ali kada silno želiš pobedu, takve stvari se događaju - rekao je Bojer.

Naravno, oba igrača su isključena sa utakmice, ali su nesuglasice između njih kasnije rešene.

Bojer je godinu dana kasnije otišao sa Sent Džejms Parka, dok je Dajer u klubu ostao do 2007. godine.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Osluškivanje

Zoran Živković [06.10.2025.]




Video dana

Svaki put kada prepreka izgleda nepremostiva, okrenite se i pogledajte sve koje ste već preskočili

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati