[ Izvor: Mediji ]

26. 10. 2021. 22:55 0

Čelsi na penale u četvrtfinalu Kupa

Čelsi i Sautempton su odigrali 1:1 u regularnom delu, pa smo gledali penale gde je bolja bila ekipa iz Londona.

Igrao se 44. minut kada je Ziješ izveo korner, najviši u skoku je bio Kai Haverc koji je poslao loptu u nebranjeni deo mreže za 1:0.

Odmah po dolasku sa odmora Sautempton je vratio milo za drago Čelsiju. Nakon greške na levoj strani odbrane domaćina, usledila je polukontra Sautemptona, na kraju je Če Adams bio na pravom mestu ipogodio je u 47. minutu utakmice.

Do kraja bez promene rezultata, mogao je Lijanko Vojnović da donese pobedu svom timu u samom finišu, ali je Kepa bio sjajan.

Pristupilo se izvođenju penala, promašili su Volkot, Mauntu je odbranio Forster, a najgori penal izveo je Smolbon koji je poslao loptu na drugu planetu. Čelsi je to iskoristio i na kraju slavio sa 4:3 u penal seriji.