Direktno.rs [ Izvor: Sportsport.ba ]

22. 09. 2021. 16:58 0

Velež žestoko kažnjen posle skandala navijača

Fudbalski klub Velež žestoko je kažnjen nakon sinoćnjih dešavanja na utakmici protiv Borca, kada je došlo do prekida utakmice usled uletanja navijača na teren u 82. minutu. Veležu su zbog tog ispada oduzeta tri boda, a stadion je suspendovan na šest utakmica.

Mostarci su dobili novčanu kaznu od 10.000 konvertibilinih maraka (oko 5.000 evra), a predsednik Šemsudin Hasić je izbačen na dve godine iz fudbala.

Iz FS BiH su se oglasili nakon zasedanja Disciplinske komisije.

Komisija je razmatrala izveštaje službenih lica sa utakmice Velež - Borac i prijavu Komiteta za takmičenje FS BiH, te je donela sledeće odluke:

- FK Velež se kažnjava novčanom kaznom od 10.000 konvertibilnih maraka i oduzimanjem tri boda.

- Suspenduje se stadion FK Velež na šest utakmica.

- Predsednik FK Velež, Šemsudin Hasić se kažnjava zabranom obavljanja funkcija u fudbalu u trajanju od dve godine.

Podsetimo, meč 10. kola Premijer lige između Veleža i Borca prekinut je desetak minuta pre kraja pri rezultatu od 2:0 za goste.

Navijači domaćeg tima utrčali su na teren i odlučeno je da se susret ne nastavi.

Sudije ovog meča potom su napadnute u tunelu kod Jablanice, nanete su im fizičke povrede, a zapaljen je i automobil u kojem su se nalazili.