Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

M. Z.

22. 07. 2021. 19:37 0

Vojvodina se mučila, ali slavila u Litvaniji

Fudbaleri Vojvodine pobedili su litvanski Panevežis u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija sa 1:0.

Srpski predstavnik je na ovom gostovanju slavio pogotkom golom Nemanje Čovića u 70. minut, nakon što mu je asistirao Zukić.

Novosađani ovom pobedom malo popravili utisak srpskih klubova, pošto je Crvena zvezda u sredu poražena sa 2:1 od Kairata, a Čukarički je remizirao sa Sumgaitom 0:0.

Kada je reč o samom meču, Litvanci su u meč ušli nešto angažovanije i napadali su tokom prvih dvadesetak minuta. Probali su Figeredo i Floro, šutirali ka golu Vojvodine, ali su bili neprecizni.

Golman Nikola Simić odbranio je i udarac Ontasa u 18. minutu, a u 34. su igrači litvanskog tima pogodili i stativu.

Novosađani su zapretili u finišu prvog poluvremena, a onda su u nastavku bili nešto bolji u tom segmentu igre.

Isplatilo se kroz preciznu i tačnu loptu za Čovića, koji je pobegao igračima Panevežisa i onda snažnim šutem "pocepao mrežu" rivala.

Revanš meč dva tima igra se u Novom Sadu 29. jula. Da podsetimo, od srpskih predstavnika večeras (21 sat) igra i Partizan, budući da na svom terenu dočekuje slovačku Dunajsku Stredu.