[ Izvor: Sportske.net ]

01. 05. 2021. 18:47 0

Elče poklonio Atletiku pobedu, promašen penal u nadoknadi

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Elčea rezultatom 1:0 (1:0) u 35. kolu La Lige. Atletiko je pobedio golom Markosa Ljorentea, ali je imao i mnogo sreće pošto su domaći u 90. minutu promašili penal.

Elče se danas nije pitao ništa, Atletiko je od samog starta krenuo silovito. U 16. minutu Luis Suarez je pogodio posle asistencije Markosa Ljorentea, ali je VAR signalizirao minimalan ofsajd. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, Karasko je prošao po boku, vratio povratnu, a Ljorente pogodio za 0:1.

U nadoknadi vremena sudija je dosudio Atletiku penal, ali je posle asistencije iz VAR sobe promenio svoju odluku, pišu Sportske.net.

U drugom poluvremenu, Atletiko je spustio ritam, Elče je bio potpuno bezopasan, ali je onda u nadoknadi mogao da dođe do velikog boda. Ljorente je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku. Međutim, Fidel je pogodio stativu i poklonio Atletiku možda i ključne bodova u borbi za titulu.

Atletiko je ovim trijumfom ostao lider na tabeli sa 76 bodova, pet više od Reala i Barselone koji imaju i meč manje.