Junajted izbacio Liverpul u FA kupu, majstorija Bruna | Fudbal | Direktno

Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Milan Zarić

24. 01. 2021. 20:10 0

Junajted izbacio Liverpul u FA kupu, majstorija Bruna

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u osminu finala FA kupa nakon što su večeras na "Old Trafordu" u sjajnom meču savladali Liverpul sa 3:2.

Za razliku od prvenstvenog meča odigranog prošle nedelje, na kom nismo videli gotovo ništa (0:0), večeras je u Mančesteru prštalo i viđeno je čak pet golova.

Liverpul je prvi stigao do pogotka. Igrao se 18. minut, kada je Mohamed Salah iskoristio odličnu asistenciju Firmina i pogodio je za 0:1.

Radost gostiju je trajala samo osam minuta. U 26. minutu meča Mejson Grinvud je dočekao odlično dodavanja Rašforda i vratio je egal u meč.

Ovim se rezultatom otišlo na odmor, a na samom otvaranju drugog dela Junajted dolazi do vodstva. Rashford je upravo tada pobegao odbrani "crvenih" i prevario je Alisona za potpuni preokret - 2:1.

Međutim, brzo se Liverpul vratio. Deset minuta su "crveni đavoli" imali vodstvo, a za goste je u 58. minutu ponovo pogodio Salah za 2:2.

Liverpul je potom imao dobre šanse da preokrene meč, ali nije uspeo da postigne pogodak.

Ali zato jeste Mančester junajted. Odluka je pala u 78. minutu, kada je dosuđen slobodan udarac za Junajted. Loptu je postavio Bruno Fernandeš, spektakularno je izveo "slobodnjak", matirao je Alisona i odveo je "đavole" u osminu finala FA kupa.

Sa druge strane, Liverpulu ostaju problemi. Jer, na pet vezanih mečeva u prvenstvu nije slavio, a sada je ostao bez šanse da se domogne trofeja u FA kupu. Nema dileme, Jirgen Klop će nešto morati da menja u nastavku sezone.