[ Izvor: Beta ]

21. 11. 2020. 18:18 0

Bajernu samo bod, remizirao i Hofenhajm

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Verdera odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici osmog kola nemačke Bundeslige.

Verder je poveo golom Maksimilijana Egenštajna u 45. minutu, da bi konačan rezultat postavio Kingsli Koman u 62. minutu.

Bajern je prvi na tabeli Bundeslige sa 19 osvojenih bodova, dok je ekipa Verdera na devetom mestu sa 11 osvojenih bodova.

Istim rezultatom završen je i meč Borusije Menhegladbah u Augsburga. Borusija je povela golom Florijana Nojhausa u petom minutu.

Igrač Augsburga Rafael Framberger dobio je drugi žuti karton u 66. minutu, a njegova ekipa je uprkos igraču manje došla do izjednačenja u 88. minutu golom Danijela Kaligurija.

Ekipa Borusije iz Menhengladbaha nalazi se na sedmom mestu sa 12 bodova, dok ekipa Augsburga zauzima 10. mesto sa 11 osvojenih bodova.

Fudbaleri Hofenhajma, inače protivnika Crvene zvezde u Ligi Evrope, i Štutgarta odigrali su nerešeno 3:3.

Hofenhajm je poveo golom Kristofa Baumgartnera u 16. minutu, da bi Štutgart do kraja prvog poluvremena preokrenuo i poveo golovima Nikolasa Gonzalesa u 18. minutu i Silasa Vamangituke u 27. minutu.

U drugom poluvremenu Hofenhajm dolazi do vođstva golovima Rajana Sesenjona u 48. minutu i golom Andreja Kramarića iz penala u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Mark Oliver Kempf u 92. minutu.

Hofenhajm je 12. na tabeli sa osam bodova, dok je Štutgart osmi sa tri boda više.

Volfsburg je u gostima pobedio Šalke sa 2:0, dok je Bajer Leverkuzen bio bolji od Arminije, takođe u gostima, sa 2:1.