04. 11. 2020. 21:00 0

Blamaža Junajteda u Turskoj, Zenit i Lacio bez pobednika

Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su u trećem kolu grupe H Lige šampiona na gostovanju Turskom Bašakšehiru, rezultatom 2:1. U grupi F, Zenit i Lacio odigrali su nerešeno 1:1.

Bašakšehir je odlično započeo meč i poveo u 13. minutu. Strelac je bio iskusni Demba Ba.

Na 2:0 povisio je bosanski internacionalac Edin Višća, a Huan Mata smanjio je tri minuta kasnije na 2:1.

Povremeni srpski reprezentativac Danijel Aleksić odigrao je svih 90 minuta u trijumfu Bašakšehira.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Na meču Zenit - Lacio, domaćin je poveo u 32. minutu preko Aleksandra Erokina. Izjednačenje Rimljanima doneo je Felipe Kaisedo u 82. minutu meča.

Dobar meč za Lacio odigrao je Sergej Milinković Savić, ali je umalo postao tragičar u 93. minutu kada je izgubio loptu nedaleko od svog šesnaesterca. Srećom po njegov klub, gol Zenita koji je proizveden iz te greške, poništen je zbog ofsajd pozicije.