24. 09. 2020. 23:55 0

TROFEJ PO NAVICI Bajern uzeo Superkup Evrope

Fudbaleri Bajerna sezonu su počeli osvajanjem novog trofeja - Superkupa Evrope. Osvajač Lige šampiona je u Budimpešti u sjajnom meču pobedio Sevilju (pobednika Lige Evrope) sa 2:1 posle produžetaka. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, ali su Bavarci u prvom produžetku došli do pogotka vrednog novog trofeja.

Zanimljivo, postigao ga je iskusni Španac Havi Martinez, koji je navodno otpisan i planiran je njegov povratak u Bilbao. On je u 99. minutu zamenio Lukasa Ernandeza, a u 104. pogodio za 2:1.

Što se tiče same utakmice, prštalo je na sve strane, bilo je šansi i pred jednim i pred drugim golom, a Sevilja je mogla i do pobede u 90 minuta da nije bilo Nojera, koji je odbranio zicer En Nesiriju. Inače, Bajernu su ranije poništena dva gola - jedan zbog nedozvoljene pozicije Levandovskog, a drugi zbog prekršaja u napadu.

Sevilla je prva povela, golom Okamposa s penala u 13. minutu, ali je Gorecka u 34. postavio konačnih 1:1, ali eto Bavarci u dodatnih pola sata stižu do pobede i slavlja.

Ovaj meč će ostati upamćen i po tome što je prvi UEFA duel kome su prisustvovali navijači, a odigran je u Budimpešti.

Već 30. septembra Bajern ima priliku za novi trofej jer će odigrati Superkup Nemačke protiv Borusije iz Dortmunda.