Politika
17. 01. 2026. 14:40 2
Spirić (SSP): Vučić i Lončar ponovo LAŽU JAVNOST
"Vučić i Lončar ponovo lažu javnost. Dok izlaze sa propagandom o "povećanim sredstvima" za lečenje retkih bolesti, činjenice su neumoljive, jer su sredstva ista kao i prošle godine. Nijedan dinar više, nijedno dete sigurnije, dok je budžet za Nacionalni stadion uvećan za dodatne 3 milijarde dinara", izjavila je Jelena Spirić, narodna poslanica Stranke slobode i pravde.
Spirić dodaje da je Nacionalna organizacija za retke bolesti još pre dve godine upozoravala da su sredstva nedovoljna.
- Za 2026. godinu molili su za najmanje 14,5 milijardi dinara, jer postojeći iznos ne može da pokrije terapije i da su mnoga deca direktno ugrožena. Vlast se na te vapaj nije ni osvrnula, već izdvajanja ostavila na nivou od 10 milijardi. U ovoj godini povećana su sredstva i za stadione, i za EXPO, i za kancelariju Suzane Vasiljević za odnose Vlade sa medijima, i za sve ono što služi održavanju vlasti - ali ne i za život dece - objašnjava Spirić.
- I da, u Srbiji se deca i dalje leče SMS porukama, i to zna cela zemlja. Upravo zato su laži Vučića i Lončara posebno gnusne jer služe samo da prikriju bahatost, bezosećajnost i glad za novcem građana, čak i po cenu zdravlja i života dece - zaključuje Spirić.
Komentari 2
ostavi komentar