Politika

Direktno.rs

31. 12. 2025. 10:05 3

Janjić (SRCE): "Ćacilend" je bio bolestan performans vlasti

Narodni poslanik i generalni sekretar Srbija centra (SRCE) Stefan Janjić ocenio je da je formiranje "ćacilenda" bilo, na neki način, izuzetno bolestan performans ove vlasti.

- Mislim da je samo postojanje "ćacilenda" apsolutno ogolilo ovu vlast i da im jednostavno više nije u interesu da se tu nalaze ljudi koji napadaju obične građane. Svako ko prođe pored parlamenta video je tu zonu. Takođe, mnogi evroparlamentarci i strani državnici koji su tu dolazili bili su zgroženi postojanjem nečega ovakvog i oni su ukazivali ovoj vlasti da to mora da se skloni. Mislim da vlast, a pre svega Aleksandar Vučić, ima potrebu da ispadne da on to nije sklonio tek tako odjednom, nego je to pretvorio u novogodišnji bazar, pa će ga nakon toga skloniti 2. ili 3. januara. Verujem da će se to desiti - rekao je Janjić na televiziji Nova.

On je podsetio da su 25. novembra poslanici SRCE sklonili ogradu oko "ćacilenda", kako bi ušli na zasedanje Skupštine, a istog dana je Vučić najavio da će imati neku inicijativu prema "ćacilendu".

- Mislim da se šatori neće vraćati zato što su postali smetnja ovoj vlasti. Očekujem da se u nekom trenutku sklone i ovi iz Pionirskog parka. Verujem da će se to učiniti do kraja januara, što se poklapa sa dolaskom misije evroparlamentaraca. Videćemo, ali verujem da će Vučić to uraditi jer mu ovo više ne ide u korist. Verujem da će 2026. stvarno biti godina promena i da više nećemo gledati niti njega, niti ovaj jad - zaključio je Janjić.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 3

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Idealan poklon

Zoran Živković [29.12.2025.]




Video dana

Kad će taj Deda Mraz?

Anketa

Gde ćete dočekati Novu godinu?

Rezultati