Politika

[ Izvor: Beta ]

25. 12. 2025. 23:14 0

Nikezić (SSP): Đedović Handanović da kaže zašto Srbija ne učestvuje u pregovorima oko NIS-a

Potpredsednik Stranke slobode i pravde (SPP) Dušan Nikezić poručio je danas ministarki Dubravki Đedović Handanović da ona nije portparol Gazproma i MOL-a da obaveštava javnost da te dve kompanije pregovaraju oko Naftne industrije Srbije (NIS), već da je dužna da objasni građanima zašto Srbija ne učestvuje u tim pregovorima i ne koristi svoje pravo preče kupovine.

- Iako je Vučić (Aleksandar, predsednik Srbije) pre samo devet dana najavio da će se od prošlog ponedeljka oko NIS-a voditi trilaterni pregovori u Beogradu, jasno je da i od tog obećanja nema ništa, kao i da posle više od godinu dana od najave sankcija niko ne zastupa vitalne interese građana, privrede i države Srbije - kazao je Nikezić.

Ocenio je da prodajom NIS-a mađarskom MOL-u vitalni interesi neće biti zaštićeni, pošto će se, kako je dodao, dizel, benzin i mazut dopremati produktovodom iz mađarskih rafinerija, a MOL će zatvoriti domaće rafinerije "kao što je zatvorio i hrvatske, dok će hiljade radnika ostaviti na ulici".

- Srbija zato mora da preuzme odgovornost za svoje vitalne nacionalne interese i iskoristi pravo preče kupovine ili usvoji zakon, koji su predložili SSP i SRCE, kojim se preuzima kontrola nad NIS-om i postavlja profesionalno rukovodstvo - kazao je Nikezić.

Ranije danas, ministarka Đedović Handanović rekla je da su u toku pregovori ruskih akcionara sa MOL-om o izlasku ruskog vlasništva iz NIS-a.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Nadzor

[24.12.2025.]




Video dana

Dugo smo uvežbavali

Anketa

Gde ćete dočekati Novu godinu?

Rezultati