Politika

Direktno.rs

18. 12. 2025. 18:32 0

Stefan Simić: Novi izbori hitno potrebni, Beograd tone u dugove i lošu politiku

- Beogradu su hitno potrebni novi izbori jer ova gradska vlast nema nikakvu politiku niti viziju razvoja grada. Umesto da rade u interesu građana, vode se isključivo ličnom koristi, dok Beograd tone u dugove, a kvalitet života svakim danom opada - izjavio je gradski odbornik u Skupštini Beograda i predsednik Beogradskog odbora Pokreta slobodnih građana Stefan Simić gostujući na N1.

Simić je upozorio da se grad vodi neodgovornom ekonomskom politikom i da se problemi gomilaju iz sednice u sednicu.

- U ponedeljak nas čeka nova sednica i novi predlog budžeta, a već sada je jasno da će on biti još gori od prethodnih. Zadužili smo se 15 milijardi dinara, planirano je novo zaduženje od najmanje devet milijardi, a rebalans i nova zaduženja su izvesni. Trećina gradskog budžeta odlazi na javni prevoz koji godišnje košta oko 50 milijardi dinara, a za taj novac nemamo ni funkcionalan ni pouzdan sistem. Sve usluge u gradu su sve skuplje, a sve lošije, i to građani direktno plaćaju - naglasio je on.

Govoreći o razvoju grada, Simić je istakao da Beograd ne može da se razvija samo kroz projekte u centru, dok su ostale opštine zapostavljene.

- Beograd ima 17 gradskih opština i one moraju da se razvijaju ravnomerno. Umesto neprekidnog kopanja i betoniranja centra, potrebno je ulagati u infrastrukturu širom grada, posebno u kanalizacionu mrežu. Sramota je da glavni grad nema nijednu fabriku za preradu otpadnih voda, iako novca za to ima – ono što nedostaje jeste politička volja - rekao je Simić.

On je dodao da PSG kontinuirano nudi konkretna rešenja, ali da sa druge strane ne postoji spremnost za dijalog.

- Imamo fantomska preduzeća koja godišnje izvlače milijarde iz budžeta. Kada njih ugasimo, imaćemo sredstva za kanalizaciju, javni prevoz i ravnomeran razvoj svih opština. Građani Beograda zaslužuju odgovornu vlast, transparentan budžet i grad koji se razvija zbog njih, a ne zbog uskog kruga ljudi na vlasti - zaključio je Stefan Simić.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Abolicija

Zoran Živković [15.12.2025.]




Video dana

Momci, može to malo brže

Anketa

Ko će biti novi trener Partizana?

Rezultati