Politika
27. 11. 2025. 19:00 0
Janjić (SRCE): Brnabić na sastanku sa opozicijom bila neurotična, kompletna ograda mora da bude uklonjena
Narodni poslanik i generalni sekretar Srbija centra (SRCE) Stefan Janjić izjavio je da "ne veruje ništa predsednici parlamenta Ani Brnabić, kao što joj nije verovao ni kada je rekla da će poslanicima opozicije biti omogućen nesmetan prolaz do glavnog ulaza, koji mesecima blokiraju plaćenici SNS iz takozvanog ćacilenda".
- Ona je hitno zahtevala sastanak sa nama. Brnabić za ove dve godine nikad nije bila uznemirenija. Ona je došla vidno uznemirena, bila je bukvalno neurotična i rekla je da nije očekivala ovakvo ponašanje, iako smo na sastanku dan pre toga rekli šta će se desiti ukoliko ograda ne bude uklonjena - rekao je Janjić u gostovanju na televiziji N1.
On je objasnio da su poslanici SRCE od Brnabić i na prethodnom sastanku zahtevali da se "ćaci-blokada" ulaza u Skupštinu ukloni, ne da bi prošli samo poslanici, već da bi se omogućio nesmetan prolazak svim građanima.
- Ta ograda je protivpravna. Kada smo mi iz Srbija centra u utorak probili ogradu, policija nam je prišla, htela je da nas legitimiše i rekla nam je da smo probili ogradu. Ja sam onda pitao čija je to ograda, šta ona štiti, čemu služi? Rekli su da ne znaju. Tako da niko ne zna šta ta ograda štiti i čemu služi. Naša inicijativa i dalje stoji. Mi smo i na jučerašnjem sastanku zahtevali da se sva ograda ukloni.
Janjić je preneo da je na sastanku Brnabić u jednom trenutku insistirala na tome da je rejon u njenoj jurisdikciji samo do parkinga Narodne skupštine.
- Ona je insistirala na tome da ono što se nama desilo u utorak, kad je policija probala da nas legitimiše i onog prvobitnog incidenta, da to nije u njenoj nadležnosti, da su pripadnici obezbeđenja, kada su videli da se nešto dešava, izašli i da smo nakon toga mi ušli. Međutim, ono što se desilo juče je apsolutno u jurisdikciji Narodne skupštine, desilo se na stepenicama, na samom ulazu Narodne skupštine. Brnabić je na prvom sastanku zahtevala da joj damo 48 sati da reši taj problem.
Komentari 0
ostavi komentar