Politika

[ Izvor: Beta ]

24. 09. 2025. 22:32 1

Aleksić: U Skupštini Zaječara suspendovana država, vlast prekršila odluku Suda

Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Aleksić kazao je da je na sednici Skupštine Grada Zaječara "suspendovana država" i da se vlast oglušila o odluku Višeg suda u Zaječaru koji je konstitutivnu sednicu te skupštine, održanu 6. avgusta, proglasio nelegitimnom.

Ove srede je ipak organizovana druga sednica Skupštine Grada na kojoj je došlo do sukoba između poslanika vlasti i opozicije.

- Ljudi iz opozicije u Zaječaru su danas branili pravni poredak, nisu mogli mirno da gledaju kako se sve u državi raspada i šta radi ova vlast danas u Srbiji i u Zaječaru - kazao je Aleksić za Televiziju N1.

Ocenio je da predsednik Srbije Aleksandar Vučić uspeva da kontroliše situaciju zbog međusobnog nerazumevanja i podela unutar opozicije.

- Nikog preterano ne zanima šta on govori, niti u Ujedinjenim nacijama (UN), niti u Srbiji, niti bilo gde u međunarodnoj zajednici - kazao je Aleksić o govoru koji je održao Vučić u Generalnoj skupštini UN.

Aleksić je preneo da su u beogradskom Pionirskom parku, gde borave pristalice Srpske napredne stranke, postavljene stolice i "video-bim" tokom govora Vučića u UN i da su na "par stotina stolica bila dva-tri čoveka".

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Ambicija

Zoran Živković [22.09.2025.]




Video dana

Ne diraj!

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati